«خدا حافظ رفیق» و «سپر» برگزیدگان بخش فیلم ما و نماهنگ شدند

«خدا حافظ رفیق» و «سپر» برگزیدگان بخش فیلم ما و نماهنگ شدند

به گزارش سراج24 ، مراسم افتتاحیه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار امشب چهارشنبه هشتم دی ماه با حضور جمع کثیری از خانواده‌های شهدا در سینما فلسطین آغاز شد.

نادر طالب‌زاده دبیر هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در این مراسم گفت: خدا را شاکر هستم که هفتمین دوره از جشنواره عمار از امروز آغاز می‌شود و همچنین بسیار خوشحال هستم که چندین شبکه از تلویزیون با هدایت و نظارت بچه‌های انقلابی‌مان اداره می‌شوند. خوشبختانه امسال کیفیت آثار بسیار بالا رفته است و در بعضی از بخش‌ها فوق‌العاده بوده است. در عصر حاضر ما بر خود واجب می‌دانیم تا مطالب مناسب را برای جوانان‌مان تولید کنیم. در پایان بسیار خوشحالم که دشمنان‌مان امروز خود به جان خود افتاده‌اند.

همچنین در ادامه این مراسم جوایز چندین بخش از هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار اهدا شد.

در بخش نقد، مقالات و پژوهش‌های سینمایی فیلم «مبنای فطری سینمای دینی» عصر محمدرضا راوش لوح تقدیر دریافت کرد.

در بخش تیزر، تیزر «رویای نیمه شب» اثر اصغر عباسی، فانوس هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار را دریافت کرد.

اصغر عباسی ضمن دریافت جایزه خود گفت: این فانوس نتیجه تلاش همکاران من است، از خانواده شهدا می‌خواهم که ما را دعا کنند.

در بخش لوح‌نگار اثر فتح خرمشهر ساخته جواد خدا بین لوح تقدیر دریافت کرد.

در بخش پوستر اثر «مرکز دنیا» ساخته محمدصادق حیدری لوح تقدیر دریافت کرد.

در ادامه این مراسم جایزه ویژه دستکش ننه عصمت که از 2 سال قبل به جوایز این جشنواره اضافه شده است، اهدا شد.  جایزه این بخش را حاج آقای صدیقی که مقام معظم رهبری از وی به عنوان راننده‌ای که عوام است، اما در عین حال از خواص روزگار است یاد کردند، به محسن اردستانی مستندساز کشورمان اهدا شد.

حاج آقا صدیقی ضمن اهدا این جایزه خاطره‌ای از مقام معظم رهبری روایت کرد.

محسن اردستانی ضمن دریافت این جایزه اظهار کرد: زمانی که وارد فضای مجازی شدم تا فعالیت انقلابی داشته باشم، تمام فکرم بردن ثواب آن بود و رضایت دل شهدا.

در بخش فیلم ما، اثر «آرزوها گم می‌شوند» ساخته غزل شیخ‌زاده و اثر «صفر کیلومتر» ساخته امیر طهوش‌‌زاده لوح تقدیر و اثر «خدا حافظ رفیق» ساخته بنیامین رحیمی فانوس این جشنواره را دریافت کرد. همچنین جایزه ویژه این بخش به اثر «اسوه» ساخته محدثه باقری و علی سرو اهدا شد.

در بخش نماهنگ اثر «تخریب بهشت» ساخته حسن حبیب‌زاده لوح تقدیر و اثر «سپر» ساخته وحید امینی فانوس این جشنواره را دریافت کرد. همچنین جایزه ویژه این بخش به اثرهای «اربعین تا اربعین» و «ارغوان» ساخته مهیار عقابی اهدا شد.

دبیرخانه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار اسامی نامزدهای پنج بخش «تلویزیونی»، «نماهنگ»، «فیلم ما»، «پوستر و تیزر» و «نقد و مقالات سینمایی و لوح نگار» را اعلام کرده است.

در بخش تلویزیونی، برنامه «انقلابیمرز» به تهیه کنندگی روح الله رشیدی، «ثریا (بخش مسکن)» به تهیه کنندگی محسن مقصودی، «وطن دار» به تهیه کنندگی محسن اسلام زاده، «گنج (13 آبان)» به تهیه کنندگی محمدحسین بزرگی راد، «هم قصه» به تهیه کنندگی حسین همازاده و «اینارو جدی بگیر (تخلیه تلفنی)» به تهیه کنندگی جواد فتحی به عنوان نامزدهای این بخش معرفی شدند.

همچنین در بخش نماهنگ، «ارغوان» و «اربعین تا اربعین» به کارگردانی مهدیار عقابی، «مرکز دنیا» به کارگردانی محمدصادق حیدری، «تخریب بهشت» به کارگردانی حسن حبیب‌زاده، «سپر» به کارگردانی وحید امینی و «آزادی» به کارگردانی مهران علوی به عنوان نامزدهای این بخش از مسابقه انتخاب شدند.

در بخش فیلم ما، «خداحافظ رفیق» به کارگردانی بنیامین رحیمی، «اسوه» به کارگردانی محدثه باقری و علی سرو، «صفر کیلومتر» به کارگردانی امید حنطوش زاده، «آرزوها گم می شود» به کارگردانی غزل شیخ زاده، «نهال» به کارگردانی وحید صیرفی افخم و «یار بدون مرز» به کارگردانی مجتبی سلامتی زارع آثار نامزدهای این بخش هستند.

در بخش پوستر، «سرباز» به طراحی علی کیوان، «رویای بازگشت» به طراحی ثارالله فرخ، «مرکز دنیا» به طراحی محمدصادق حیدری و «هزار و چهارصد و تنها» به طراحی اسماعیل چشرخ به عنوان نامزدهای این بخش معرفی شدند.

در بخش تیزر اما تیزر «هنگامه» به کارگردانی مجید رستگار، «نبرد پالمیرا» به کارگردانی ساسان فلاح فر، «بزرگ سرزمین کوچک» به کارگردانی محسن نجفی مهری و «رویای نیمه شب» به کارگردانی اصغر عباسی به عنوان آثار منتخب این بخش از مسابقه انتخاب شدند.

همچنین در بخش لوح نگار داوران آثار «سلسه نشست رویش های فرهنگ» اثر حمزه جعفری، «فتح خرمشهر» اثر جواد خدابین و «تربیت اقتصادی کودک» اثر پریسا میرزایی را لایق نامزدی این بخش جشنواره تشخیص دادند و آثار «مبنانی فطری سینمای دینی» اثر مرتضی راوش، «حل و فصل کاذب بحث واقعی» نوشته محمد رضوانی پور و «آسیب شناسی اقتباسی از خاطرات دفاع مقدس برای نگارش فیلمنامه بررسی موردی سریال سیمرغ» نوشته محدثه پورزنگی آبادی را به عنوان نامزد بخش نقد و مقالات و پژوهش های سینمایی انتخاب کردند.

این خبر در حال تکمیل است...

 

اخبار مرتبط

داستان شهیدی که از کار فرهنگی خسته نمی‌شد

«گرین‌کارت» دلیل سیاه‌نمایی برخی سلبریتی‌هاست

جشنواره مردمی فیلم عمار میزبان راویان مبارزه با کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha