عضو هیأت رئیسه مجلس:

بخش خصوصی علاف دریافت مجوز است/ مقابل مردم پاسخی نداریم/ سد نمرود قرار بود پارسال افتتاح شود

بخش خصوصی علاف دریافت مجوز است/ مقابل مردم پاسخی نداریم/ سد نمرود قرار بود پارسال افتتاح شود

به گزارش سراج24،غلام‌رضا کاتب ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در سالن یادگار امام استانداری سمنان برگزار شد، با اشاره به مباحث مصداقی که در این جلسه مطرح شد، اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل نظام ما، مباحث تعارفی است.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط اقتصادی راهی نداریم که از منابعی که غیر از هزینه عمومی کشور است استفاده کنیم، تصریح کرد: در برنامه ششم هم اشاره شده که سرمایه‌گذاری خارجی به‌طور میانگین سه میلیارد دلار در طول 10 سال گذشته بوده و برای اینکه به 11 میلیارد دلار برسد، نیاز به انسجام و همدلی بین مجموعه‌ای است؛ وگرنه این امر انجام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین معضل ما این است که بخش خصوصی علاف است، ادامه داد: در قانون رفع موانع تولید، حکم آوردیم که برای صدور مجوزها همه کارها از دریچه واحد دیده شود؛ اما برای مجوزی که بخش خصوصی می‌خواهد بگیرد، 6 ماه تا یک سال علاف است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته ما از استاندار سمنان این است که کمیته‌ای تشکیل شود تا دستگاه‌های صادرکننده مجوز با برگزاری جلسات هفتگی این مسائل را رفع کنند و فرد در یک روز تقاضایش را ارائه دهد و در همان‌جا پاسخ آری یا خیر بگیرد و معطل نشود.

وی بیان داشت: با توجه به منابعی که در کشور داریم، برخی از پروژه‌های بخش دولتی می‌توانند بخش خصوصی را تکان دهند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای طرح بی.یو.تی انتقال آب گرمسار نیز گفت: بخش خصوصی 240 میلیارد تومان در این طرح هزینه می‌کند؛ تخصیص بخش عمرانی دولت 12 میلیارد تومان است که اگر این را نتوانیم انجام دهیم، آن 240 میلیارد تومان هزینه نخواهد شد.

کاتب بیان کرد: برای اینکه بتوانیم از منابع بخش خصوصی استفاده کنیم، باید این بخش ابتدا تأمین و در بحث بی.یو.تی پیگیری‌های لازم انجام شود؛ با تخصیص اعتبار، این پروژه می‌تواند 230 میلیارد تومان به سرمایه‌گذاری درون کشور کمک کند و این به معنای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: 110 میلیارد تومان در پروژه دیبا انرژی گرمسار در ایوانکی دو سال است که به جهت اختلاف خاک می‌خورد و البته اختلاف بین دو وزارتخانه دو هفته پیش حل شد و تفاهم بین دو وزارت صنعت و وزارت دفاع و واگذاری انجام شد؛ این پروژه 30 میلیارد تومان می‌خواهد تا این طرح هم پس از دو سال به اتمام برسد.

کاتب با بیان اینکه برخی اوقات در مورد تصمیماتی که می‌گیریم و انجام نمی‌شود خودمان هم خجالت می‌کشیم، گفت: در سیستم اداری خودمان را گرفتار کرده‌ایم و مقابل مردم در این شرایط پاسخی نداریم.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سد نمرود در سال 94 قرار بود افتتاح شود و این طرح 90 درصد پیشرفت دارد؛ طرح در حوزه فیروزکوه است ولی بهره‌بردارش ما هستیم؛ چون بین‌حوزه‌ای است و این موضوع هم نیاز به طرح و بحث برای نهایی شدن دارد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

معلمانی که مجوز حمل سلاح دارند!

واکنش کاربران مجازی به جُک رئیس جمهور+عکس

استاندار جدید سمنان: طرح انتقال "آب خزر" خوب است‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha