امیر پوردستان:

آمریکا با جنگ نیابتی و نقض برجام به دشمنی خود ادامه می‌دهد

آمریکا با جنگ نیابتی و نقض برجام به دشمنی خود ادامه می‌دهد

به گزارش سراج24،امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش با حضور دردانشگاه هوایی شهید ستاری از روند فعالیت های آموزشی و فنی این دانشگاه بازدید کرد.
وی در این بازدید که با حضور امیر نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نهاجا برگزار شد، با بیان این که دانشگاه هوایی شهید ستاری با تربیت افسران مومن و اندیشمند در بعد هوایی و فنی، خدمات بی نظیری به کشور ارائه داده است، گفت: شجره طیبه ای که این دانشگاه به نظام  مقدس ایران اسلامی تقدیم کرده است حاصل تلاش ها و مجاهدت های دلسوزانه فرماندهان و اساتیدی است که دانش خود را در طبق اخلاص قرار داده‌اند.
پوردستان با اشاره به اقتدار آفرینی علم از دیدگاه امام علی(ع) افزود: اگر کشوری به سلاح علم مجهز باشد مقتدر، مستقل و پایدار خواهد بود و هیچ کشور بیگانه ای به خود اجازه تهدید، تحریم و نفوذ را نخواهد داد.
وی با بیان اینکه جنگ امروز جنگ علم و دانش است، اظهار داشت: مهمترین مؤلفه قدرت ملی کشور بنیه های علمی آن کشور است، اگر نیروی مسلح مجهز به سلاح علم نباشد یارای مقابله با دشمن را نخواهد داشت. بنابراین نیروهای مسلح متناسب با تهدیدهای دشمن ظرفیت های علمی دفاعی خود را افزایش می دهند.
جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به مؤلفه های تهدید گفت: تهدیدی که امروز در مقابل ما وجود دارد جنگ ترکیبی است که پس از جنگ جهانی دوم اتاق های فکر و کانون های آینده پژوهی آمریکا با طراحی جنگ های ترکیبی سعی در تصرف کشورهای هدف در کوتاه ترین زمان ممکن را داشت.
 وی ادامه داد: در این شیوه  از جنگ، دشمن با استفاده از تمام ابزار های خود از جمله جنگ سخت، جنگ نرم، ظرفیت‌های رسانه ای و دیپلماتیک، سعی در تصرف کشورها دارد. برنامه ای که کشور آمریکا سعی داشت پس از انقلاب، ایران اسلامی را درگیر خودش کند و در ابتدا با تحریم کردن اقتصاد ایران و مسدود کردن راه‌های ارتباطی با سایر کشورها و همچنین با ساماندهی تروریست‌ها برای ترور عناصر تأثیرگذار و انقلابی کشور و بعد هم با روشن کردن آتش جنگ با رژیم بعثی در ایران اجرا کرد که به پاس خون شهدا و ایثارگری و جانفشانی رزمندگان موفق به این امر نشد.
پوردستان بیان داشت: این کشور امروز هم با همین شیوه و با بازیگران جدید امثال تکفیری ها و ایجاد جنگ نیابتی در منطقه، نقض برجام  و جنگ نرم که مخاطب اصلی آن جوانان کشور است ادامه می دهد.
وی در پایان به مسئولیت سنگین جوانان و دانشجویان کشور و بخصوص دانشجویان دانشگاه های نیروهای مسلح  اشاره کرد و گفت: شما وارثان شهدای بزرگی همچون شهید بابایی، اردستانی، ستاری و دوران ها هستید، پرچم اسلام امروز در دستان شماست و این مسئولیت بسیار بزرگی است که لازمه ی آن بصیرت و آگاهی و صبوری است.
امیر پوردستان در بدو ورود به دانشگاه هوایی شهید ستاری و  با حضور در مزار شهدای گمنان به مقام شامخ شهدا ادای احترام  کرد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| سه سناریو آمریکا در عراق

فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از ادامه بحران کرونا در غرب

موشن گرافیک | بالاخره کرونا از کجا اومد؟‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha