رئیس سازمان بسیج اساتید:

برای پیشرفت کشور نیاز به دولت جهادی داریم/ مدیری که مانند پادشاه دستی برای کارگر تکان می‌دهد و می‌رود به درد جامعه اسلامی نمی‌خورد/ به‌جای چشم داشتن به آمریکا، یک پالایشگاه در کشور بسازید

برای پیشرفت کشور نیاز به دولت جهادی داریم/ مدیری که مانند پادشاه دستی برای کارگر تکان می‌دهد و می‌رود به درد جامعه اسلامی نمی‌خورد/ به‌جای چشم داشتن به آمریکا، یک پالایشگاه در کشور بسازید

به گزارش سراج24،سهراب صلاحی صبح امروز در همایش الزامات تبدیل جمهوری اسلامی به قدرت جهانی اظهار داشت: برای اینکه کشور را به قله‌های پیشرفت برسانیم، نیاز به یک دولت انقلابی و جهادی داریم.

وی افزود: مدیری که مانند پادشاه‌ها به کارخانه‌ها سر بزند و دستی برای کارگرها تکان دهد، به درد جامعه اسلامی نمی‌خورد و باید مانند فرماندهان جنگ جلو سرباز خود قرار گیرد.

صلاحی با اشاره به اشتباهات مکرر دولت در باج دادن به آمریکا گفت: کشوری با ظرفیت‌های بسیار مانند ایران نیازی به آمریکا نداشت که در برابر آن کوتاه بیاید اما شوربختانه مسؤولان دولت به آمریکا اعتماد کردند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: ایران کشوری است که با یک درصد جمعیت دنیا هفت درصد منابع را در اختیار دارد و برای ما ننگ است که در کشور فقر داشته باشیم و ناتوانی خود را به برجام گره بزنیم.

وی افزود: اگر یک دولت جهادی داشتیم که یک قطره نفت صادر نمی‌کرد و تنها با تکیه‌بر توان داخلی و به‌کارگیری متخصصان خودمان مسائل اقتصادی را حل می‌کرد، به‌یقین مشکلات کشور حل می‌شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: در برجام هزینه‌های بسیاری به کشور تحمیل و اقتدار کشور دستخوش ضعف شد و در پایان نیز همگان دیدند که آمریکا چگونه پیمان‌شکنی کرد.

صلاحی خاطرنشان کرد: زمانی که قلب رآکتور اراک را با بتون پر کردیم و به حرف انسان‌های انقلابی گوش ندادیم و ثمره زحمت دانشمندی مانند شهید شهریاری را به باد دادیم، باید منتظر چنین روزی نیز می‌بودیم.

این استاد دانشگاه گفت: با 20 میلیارد تومان می‌توان یک پالایشگاه در کشور ساخت و جمع بزرگی از متخصصان کشور را در آن مشغول کرد اما چرا دولت اراده‌ای برای تکیه‌بر توان داخلی ندارد، خدا می‌داند.

وی در ادامه با اشاره به چهره خبیث آمریکا در طول تاریخ اظهار داشت: آمریکا باید دیگر چه‌کار کند که مسؤولان ما بفهمند این کشور قابل‌اعتماد نیست و دشمنی‌های بسیار آن‌ها پس از انقلاب گواه ماست.

رئیس سازمان بسیج اساتید خاطرنشان کرد: افرادی که می‌گویند ما نمی‌خواهیم قدرت باشیم بروند به‌سلامت و بگذارند جوانان انقلابی و متخصص امور کشور را پیش ببرند.

صلاحی گفت: گره زدن تمام مسائل و مشکلات کشور به برجام اشتباه بزرگ دولت بود و این قرارداد هزینه‌های سنگینی به کشور تحمیل و آمریکا با فریب دولت ما این قرارداد ننگین را امضا کرد.

وی با اشاره به قدرت فراگیر ایران در دنیا اظهار داشت: در حال حاضر با مدیریت رهبری در دنیا روی ایران حساب می‌کنند و شوربختانه مسؤولان دولت با قرارداد برجام دوباره جرئت آمریکا را نسبت به ما بیشتر کردند.

این استاد دانشگاه گفت: آمریکا نقشه ضعیف کردن ایران را در سر دارد تا با از کار انداختن توان نظامی ما ضربه نهایی را وارد کند و یک سری افراد نادان در کشور این موضوع را نمی‌فهمند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: آن‌ها از قدرت ایران در منطقه هراس دارند و به شکل‌های گوناگون درصدد نفوذ به کشور هستند و اگر امروز هوشیار نباشیم، باید منتظر اتفاقات لیبی و عراق باشیم.

صلاحی خاطرنشان کرد: ایران لیبی و عراق نیست که بیایند تمام توان نظامی آنها را از بین ببرند و بعد حمله و با آن رسوایی دولتشان را سرنگون کنند.

وی افزود: آنها که گوش‌به‌فرمان آمریکا مدام در پی ضعیف کردن توان نظامی کشور هستند از سرنوشت لیبی و عراق عبرت گیرند و به حرف‌های رهبری گوش دهند و این‌همه هزینه به کشور تحمیل نکنند.

این استاد دانشگاه گفت: کشوری مانند ایران با 5 هزار سال تمدن در برابر آمریکا با 250 سال پیشینه یک سر و گردن بالاتر و بیشتر از تمام کشورهای دیگر به حقوق بشر پایبند بوده است.

این استاد دانشگاه با اشاره مجدد به تکیه‌بر توان داخلی به‌عنوان راه نجات کشور، خاطرنشان کرد: اگر یک مدیریت جهادی در کشور حاکم شود، تمام مشکلات اقتصادی با تکیه‌بر توان داخلی قابل‌حل است.

صلاحی افزود: اینکه مشکل آب‌وهوا، ازدواج جوانان، اشتغال و... را به امضای قرارداد برجام گره زدیم، یک اشتباه تاریخی بود که نتیجه آن را نیز مسؤولان دولت دیدند و هیچ اتفاق ویژه‌ای نیفتاد.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌های خطرناک دولت آمریکا برای آینده ایران گفت: آنها اگر قدرت حمله به ایران را داشتند یک‌لحظه تعلل نمی‌کردند و توان نظامی و مدیریت انقلابی رهبری جلو آن‌ها را گرفته است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: زمانی که به دنبال از بین بردن موشک‌های ما هستند به‌طور کامل مشخص است که زمینه را برای حمله به ایران فراهم می‌کنند، یعنی همان بلایی که بر سر لیبی آوردند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: قذافی نیز فریب لبخند آنها را خورد که به او گفتند موشک‌هایت را از بین ببر تا ما از تو حمایت کنیم و همگان دیدند که چه بلایی بر سرش آمد.

صلاحی در پایان با اشاره به مستندات بسیار از بدعهدی آمریکایی‌ها در طول 38 سال پس از انقلاب گفت: امروز در برجام هزینه بسیاری دادیم اما باید با وحدت و همدلی جلو ضرر بیشتر را بگیریم و دولت نیز از این مسئله عبرت گیرد.

منبع:فارس
 

اخبار مرتبط

فعال حوزه زنان: دولت با قطع یارانه نوزادان علیه «خانواده» اعلان جنگ کرده است

کلیپ نوشت| همه آنانکه قربانی آمارهای کرونا شدند

کلیپ نوشت| همه چیز به ضرر کارگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha