بیانیه کانون دانشگاهیان ایران اسلامى:

تمدید ۱۰ ساله تحریم‌ها نتیجه «دیپلماسی لبخند و مذاکره» بود

تمدید ۱۰ ساله تحریم‌ها نتیجه «دیپلماسی لبخند و مذاکره» بود

به گزارش سراج24 ،کانون دانشگاهیان ایران اسلامى به مناسبت پیروزی رزمندگان مقاومت و آزادسازی حلب سوریه و بدعهدی امریکا درانجام تعهدات ونقض برجام بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

در روزهای اخیر شاهد دو رویداد مهم در منطقه و در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بودیم؛ نقض عهد امریکا در اجرای تعهداتش در برجام و پیروزی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در آزادسازی شهر استراتژیک حلب.

در ادامه این بیانیه آمده است:مردم فهیم ایران به خوبی به یاد دارند که در دور جدید مذاکرات هسته ای در دولت یازدهم رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که به این مذاکرات و به امریکا در پای بندى به توافقات بدبین هستند.

در این بیانیه تصریح شده است:در جریان مذاکرات نیز دلسوزان کشور  به فرایند مذاکرات و متن توافقات هسته‌ای و ضعف‌ها و خلأهای حقوقی آن بارها مشفقانه تذکر دادند لکن متأسفانه برخی از اعضای تیم مذاکره‌کننده و رئیس‌جمهور واکنش تند نشان دادند و منتقدان را با انواع اتهامات مورد هجمه قراردادند و هرکس را که از تعریف و تمجید شیوه  و روند مذاکرات خودداری کرد به طرفداری از تحریم‌ها و مخالف بهبود وضع اقتصادی مردم و تعامل با جهان متهم کردند و مدعی شدند که منتقدان واقعیت‌های دنیا را نمی شناسند و نمی‌فهمند که با دنیا (یعنی آمریکا و سه کشور اروپایی) نباید درگیر شد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: لکن از همان روزهای نخستِ امضای برجام شاهد دبه کردن‌ها و بدعهدی‌های بیش از پیش امریکا و اعمال تحریم‌های جدید این کشور علیه ملت ایران بودیم به گونه‌ای که علیرغم توجیهات زیاد وبزک کردن چهره آمریکا ازسوی دولتمردان و غربزدگان بار دیگر بر همگان ثابت شد این سخن که به "امریکا نمی‌شود اعتماد کرد"صرفاً یک شعاراحساساتی وهیجانی نشأت‌گرفته از شعارهای صرفاً انقلابی نیست بلکه یک تلقی مبتنی بر ژرف‌اندیشی و تجربه چند ده ساله ملت ایران قبل و بعد از انقلاب است.

در ادامه این بیانیه آمده: به‌هرحال این روزها نتیجه «دیپلماسی لبخند و مذاکره» وعده‌های نسیه‌ای است که دروغ بودن و توهم نتایج آن یکی پس از دیگری مشخص می‌شود! تلاقی آخرین بدعهدی آمریکا در برجام در تمدید ده ساله تحریم‌های ایران با آزادسازی حلب، بار دیگر ثابت کرد جنایتکاران و زورداران را جز از طریق مقاومت و اقتدار نمی‌توان عقب راند.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به فتح حلب آمده است: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به‌عنوان یک تشکل فراگیر استادی بر این باور است که؛ فتح حلب بار دیگر به سیاست پیشگانی که شعار پرطمطراق رئالیسم سیاسی و واقع‌گرایی سردارند و آرمان مقاومت را خلاف واقعیت‌های جهان می‌دانستند؛ درس دیپلماسی و سیاست داد که در نبرد میان جبهه حق و باطل، بازی «برد-برد» جز توهم جلب منفعت، تبعات و عایدی ندارد. لیکن ثمرات و نتایج گفتمان مقاومت، عینی و حقیقی است و افکار عمومی قضاوت خواهند کرد که کدام گفتمان واقع‌گرایانه‌تر به جهان نگریسته و کدام گفتمان نگاهی ناصواب و ساده انگارانه به قضایا داشته است؟ کدام رویکرد و گفتمان امنیت افزایی و منافع ملی را تأمین کرده و موجب عزت شده است؟ و کدام ایده و نگرش دستاوردش تقریباً هیچ بوده است؟!

در پایان این بیانیه آمده است:کانون دانشگاهیان با تبریک پیروزی افتخارآفرین رزمندگان شجاع اسلام در حلب وباگرامیداشت یادشهدای عزیزمدافع حرم به این نکته توجه می دهدکه برای درک عظمت فتح حلب کافی است به واکنش مستأصلانه و عزادارشدن ارتجاع عرب، عصبانیت ترکیه، دست و پا زدن تمسخرآمیز غربیها و صهیونیست ها نیم‌نگاهی صورت گیرد. بدون تردیداین ظفر بزرگ نقطه‌ی عطفی در تحولات سوریه و عراق است وبه فضل الهی نویدبخش  پیروزی‌های بزرگ‌تر جبهه مقاومت در منطقه خواهد بود. وماالنصرالا من عندالله العزیز.

کانون دانشگاهیان ایران اسلامى

اخبار مرتبط

نشست بازخوانی رسانه ای تحریم در جنگ شناختی آمریکا علیه ایران

کلیپ نوشت| عقب گردی به نام مکانیسم ماشه از گرد راه رسید

آمریکا دامنه افکار نیوز را تحریم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha