به ریاست آیت‌الله جنتی

ششمین جلسه هیأت رئیسه خبرگان رهبری برگزار شد/ بررسی راهکارهای تحقق مطالبات رهبر انقلاب از مجلس خبرگان

ششمین جلسه هیأت رئیسه خبرگان رهبری برگزار شد/ بررسی راهکارهای تحقق مطالبات رهبر انقلاب از مجلس خبرگان

به گزارش سراج24،ششمین جلسه هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم، صبح امروز به ریاست آیت الله جنتی و حضور سایر اعضاء در تهران برگزار شد.

در این جلسه، موضوع «استفساریه یکی از کمیسیون های مجلس خبرگان از هیئت رئیسه» و  بررسی «شاخص ها و راهکارهای تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب از مجلس خبرگان» در دستور کار قرار گرفت که اعضاء پیرامون این مسائل به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 در ادامه آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنانی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، آزادسازی شهر حلب را به دولت و مردم سوریه تبریک گفت. 

آیت‌الله جنتی اظهار امیدواری کرد این پیروزی باشکوه که حاصل خون‌فشانی و صبر و استقامت جبهه مقاومت، مردم و ارتش سوریه و شکست و اضمحلال  آمریکا و اسرائیل، کشورهای عربی حامی تروریست  در منطقه و حامیان اروپایی آنان بود، الگوی مناسب و موفقی برای حشدالشعبی و ارتش و مردم عراق و سوریه برای آزادسازی موصل و سایر شهرهای اشغال شده عراق و سوریه باشد.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به اخلاق نیکوی پیامبر اسلام(ص) و مجاهدتهای ایشان برای نشر و اعتلای اسلام ناب بر محور قرار گرفتن وحدت امت اسلام حول سیره رسول الله، ائمه معصومین علیهم السلام و قرآن کریم در جامعه اسلامی تأکید نموده و خواستار تبیین و شناساندن هرچه راه و روش معصومان علیهم السلام و آیات نورانی قرآن کریم در بین ملتهای مسلمان شد.

آیت الله جنتی همچنین بر وظایف مجلس خبرگان در راستای مطالبات مقام معظم رهبری از این مجلس و تحقق مطالبه گری خبرگان رهبری از قوای سه‌گانه و سایر دستگاههای اجرایی نظام ، تأکید کرد و افزود: مجلس خبرگان به عنوان بازوان رهبری نظام  و امنای امت، هرگاه شاهد خلأ یا مشکلی در اداره جامعه باشد نمی‌تواند و نباید ساده از کنار مشکلات عبور کند و وظیفه دارد همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید فرموده‌اند با حفظ روحیه انقلابی مسائل را پیگیری کرده و تذکرات لازم را گوشزد کند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

جدایی از مسیر ولایت سبب ریزش ذلت بار خواهد بود

مذاکره باید از موضع اقتدار باشد

شدت یافتن بیماری آیت‌الله مصباح یزدی

0 نظر

ارسال نظر

capcha