حجت‌الاسلام اکرمی:

آزادسازی حلب نشان داد منطقه خلاف آنچه دشمن طراحی کرده پیش می‌رود/ اگر به خود متکی باشیم اقتدار به دست می‌آوریم

آزادسازی حلب نشان داد منطقه خلاف آنچه دشمن طراحی کرده پیش می‌رود/ اگر به خود متکی باشیم اقتدار به دست می‌آوریم

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری  پیرامون آزادسازی حلب، اظهار داشت: ازآنجا که شهر حلب دومین شهر مهم سوریه بوده است و از آنجا که ترورست ها در برکناری اسد به نتیجه دلخواه خود نرسیدند به دنبال تجزیه سوریه و جدا کردن حلب از این کشور بودند که در آن نیز به موفقیت نرسیدند.

وی افزود: ما شاهد این بودیم که استعمار چه آمریکا و چه دولت‌های غربی و چه ارتجاع منطقه در زمان 8 سال جنگ تحمیلی دست به دست هم علیه ایران دادند. همین وضعیت را در جنگ 5 ساله سوریه مشاهده می‌کنیم.دنبال این هستند که غرب آسیا را در وضعیت التهاب، اضطراب و جنگ ان هم جنگ نیابتی قرار دهند.

اکرمی در ادامه تأکید کرد: استکبار در جنگ نیابتی نفت را می‌برد و سلاح را به منطقه برمی‌گرداند و درگیری درست می‌کنند تا نگذارند دنیای اسلام امنیت، استقلال و پیشرفت خود را داشته باشد. البته پرچمدار استقلال و اقتدار در مقابل این قدت‌ها ایران اسلامی است

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات آمریکا برای ایجاد داعش گفت: همانطور که کلینتون گفت وی در زمان مسئولیتش در وزارت امور خارجه آمریکا به 100 کشور مسافرت کرد تا داعش را مورد قبول همگان قرار دهد. آنان از این طریق تلاش کردند تا اسلام را مخدوش کنند و بگویند اسلام دین جنگ و دعوا است تا نگذارند منطقه روی ثبات و آرامش ببیند.

وی تصریح کرد: اما سوریه ایران و محور مقاومت دست در دست هم دادند و دشمن را در هدف پلید خود ناکام گذاشتند. آزادسازی حلب آزمایشی برای مسلمانان بود که در مقابل استکبار آسیب می‌بینند و حتی قربانی می‌دهند اما در نهایت چون اسلام دین حق است، به پیروزی می‌رسند و دشمن را ناکام می‌گذارند.

اکرمی با بیان اینکه امیدواریم موصل نیز مانند حلب به آزادی برسد، گفت: منطقه به عکس آنچه دشمن طراحی کرده و عمل کرد پیش می‌رود و درحال دیدن شکست خود است. از سخنان ترامپ که نسبت به هزینه‌های آمریکا در جنگ افغانستان و عراق و سوریه انتقاد کرده بود می‌شود چنین برداشت کرد که خود این فرد هم دیگر نمی‌خواهد وارد این فاز شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه آمریکا باید بفهمد که دیگر نباید در امور داخلی کشورها دخالت کند، گفت: مسلمانان هم با کسب آگاهی نباید بگذارند بیگانگان برای آنان جنگ درست کنند.

وی با بیان اینکه ارتجاع عرب چه عربستان و چه قطر بلای سنگینی در منطقه هستند، گفت: ما در قضایای منطقه دیدیم که چاه کن خود در چاه می‌ماند.

اکرمی پیرامون این موضوع که آزادسازی حلب نشان داد تنها راه مقابله با استکبار در جهان کنونی مقاومت است و نه مذاکره، گفت: این مطلب روشن است اما باید به خوبی تبیین شود. ما اگر به خودمان متکی باشیم و از امکانات خودمان استفاده کنیم حتما اقتدار و عزت بدست خواهیم آورد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

غروب قدرت‌ها را خواهیم دید

سردار قاآنی: می‌دانیم به‌چه‌زبانی با آمریکا صحبت کنیم

معطل پُف فیل آمریکا نمی‌مانیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha