بانک کشاورزی به وزارت جهاد می رسید؟

بانک کشاورزی به وزارت جهاد می رسید؟

علیرضا بزرگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تامین نقدینگی یکی از مشکلات مهم بخش کشاورزی و کشاورزان است که واگذاری مدیریت بانک کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند آن را به بانکی تخصصی، حمایتی با رویکرد تجاری تبدیل کند.

وی افزود: در حال حاضر با وجود اقدامات انجام شده در بانک کشاورزی، سیستم مدیریتی یکپارچه‌ای در این بانک وجود ندارد و با توجه به این‌که بازرگانی تجاری و مدیریت قبل، حین و پس از تولید به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است، انتظار می‌رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیشتر به این بند از طرح انتزاع که همان واگذاری ریاست مجمع و اختیار تعیین اعضای هیات مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی است، توجه کند.

عضو شورای کشاورزی آب و منابع طبیعی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این سوال وجود دارد که چرا باید ریاست مجمع بانک صنعت، معدن و تجارت به وزیر صنعت، معدن و تجارت واگذار شده و مدیریت این بانک در اختیار این وزارتخانه باشد، اما مدیریت بانک کشاورزی به گونه‌ای اعمال شود که هماهنگی با بخش تولید نداشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با واگذاری ریاست مجمع و واگذاری اختیار تعیین اعضای هیات مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی مشکل تامین نقدینگی و سرمایه در گردش بخش کشاورزی حل شود.

اخبار مرتبط

کمبودی در عرضه محصولات پروتئینی وجود ندارد

ناکارآمدی مدیران ذی ربط عامل اصلی عدم توزیع کالای دولتی در بازار

مشکلی در زمینه تنظیم کالا برای تنظیم بازار وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha