قطع کامل ارتباط تکفیری‌ها در شمال و شرق«حلب»/ آزادی ۱۲ منطقه در عملیات تمام‌عیار ارتش سوریه

 قطع کامل ارتباط تکفیری‌ها در شمال و شرق«حلب»/ آزادی ۱۲ منطقه در عملیات تمام‌عیار ارتش سوریه

به گزارش سراج24 ، ارتش سوریه تصمیم خود برای پاکسازی محله‌های شرقی حلب از لوث گروه‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه، رژیم آل سعود، آمریکا و همپیمانان آنها را قطعی کرده است که تحولات میدانی ساعات گذشته این مسئله را مورد تاکید قرار می‌دهد.

درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و تروریست‌های باند جیش‌الفتح و حملات موشکی و هوایی شدید به مواضع آنها در محله‌های شرقی حلب منجر به آزادسازی محله‌های «هنانو، الهُلک، بعیدین،بستان الباشا، الصاخور، جبل بدرو، الإنذارات، السکن الشبابی، الأرض الحمراء، بعیدین، معامل الجندول و الحیدریه» شده است.

این دستاورد بزرگ ارتش و نیروهای پشتیبان، محله‌های شرقی را که به جولانگاه تروریست‌های تکفیری تبدیل شده بود، به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده و در نتیجه راه‌های کمک‌رسانی به آنها را قطع کرده است، در حالی که پیش از دستاوردهای جدید ارتش، تروریست‌ها به راحتی می‌توانستند در این محله‌ها تردد کرده و کمک‌های همقطاران خود را دریافت کنند.

یک منبع میدانی گفت مساحت محله‌های آزاد شده توسط ارتش سوریه و نیروهای مردمی و مقاومت  تقریبا نصف مساحت محله‌های شرقی است که در اشغال گروه‌های تروریستی بوده است به عبارت دیگر نیمی از محله‌های شرقی حلب از لوث آنها پاکسازی شده است.

این منبع از ثبت حالت‌های فرار دسته‌جمعی تروریست‌های خارجی به همراه خانواده‌هایشان از بخش شمالی محله‌های شرقی حلب به سمت بخش جنوبی پس از پیشروی نیروهای ارتش سوریه و همپیمانانشان خبر داده است.

نیروهای ارتش سوریه در حال حاضر به خنثی‌سازی مین‌ها و بمب‌های کارگذاشته شده از سوی تکفیری‌ها در خیابان‌ها و کوچه‌ها و منازل مردم مناطق آزاد شده می‌پردازند و همزمان با  این اقدامات، نیروی هوایی ارتش سوریه و یگان توپخانه مواضع  تروریست‌ها در مناطق باقی‌مانده شرق حلب را برای جلوگیری از هرگونه ضد حمله آنها هدف قرار می‌دهند.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha