حمله ائتلاف آمریکا به حشدالشعبی

 حمله ائتلاف آمریکا به حشدالشعبی

به گزارش سراج24،  به نقل از الفرات نیوز، فرماندهی حشدالشعبی (نیروهای داوطلب مردمی عراق) روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرودگاه تلعفر حین برگزاری نشست فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی از سوی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی با یک موشک هدف قرار گرفت.

در این بیانیه آمده است که محل برگزاری نشست فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی در فرودگاه تلعفر روز گذشته ساعت 4:30 دقیقه عصر و بعد از رفتن حیدرالعبادی، هدف حمله موشکی قرار گرفت که در پی آن شماری از نیروها زخمی شدند.

حشدالشعبی افزود: در پی این حمله، کمیته تحقیقی تشکیل و مشخص شد که این موشک از سوی گروه تروریستی داعش شلیک نشده است، بلکه این موشکی لیزری است که از سوی یک جنگنده ائتلاف شلیک شده و به فاصله یک و نیم متری از چادر فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی اصابت کرده است.

فرماندهی حشدالشعبی عراق از نیروهای ائتلاف خواست که درباره حادثه دیروز توضیح دهند، زیرا آسمان غرب عراق در کنترل آنها است و آنها از آغاز عملیات تحرکات نیروهای مردمی و ارتش را دقیقا زیر نظر داشتند.

فرماندهی حشدالشعبی تاکید کرد که بعد از کامل شدن تحققات موضع خود را اتخاذ خواهد کرد.

حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق روز گذشته در فرودگاه تلفعر با فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی نشست برگزار کرد.

نیروهای داوطلب مردمی عراق 26 آبان موفق شدند فرودگاه تلعفر در غرب موصل را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کنند.

نیروهای داوطلب مردمی عراق روز گذشته پنجمین مرحله عملیات در غرب موصل برای آزادسازی مناطق باقی مانده و شهرهای تابع تلعفر را آغاز کردند.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، بامداد دوشنبه 26 مهر از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگ گروه داعش خبر داد.

نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه از آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون صدها کیلومترمربع و دهها روستا را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کردند.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha