معرکه انتخاباتی به چه قیمتی!

معرکه انتخاباتی به چه قیمتی!

به گزارش سراج24،با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بهمن 1357 و تغییر بنیانی ساختار کشور، فرصت حضور و اظهارنظر در مورد مسائل مملکت برای آحاد مردم فراهم شد و امروز پس از گذشت 38 سال از انقلاب، گواه این ادعا، برگزاری انتخابات مختلف با حضور مردم در سطوح گوناگون بوده است.

در اینکه این حرکت ارزنده یک فرصت بی‌نظیر برای ملت ایران بوده است شکی نیست، فرصتی که شاید ریشه‌های آن به سال‌های قبل از بهمن 57 و مجاهدت‌های بی‌نظیر کسانی برمی‌گردد که یا شهید شدند یا دهانشان دوخته شد یا به هر شکلی از سر راه برداشته شدند؛ و درنهایت همان رشادت‌ها در قالب انقلاب اسلامی با رهبری بی‌نظیر امام خمینی (ره) ظهور و بروز یافت.

اکنون که ما در دهه چهارم انقلاب به سر می‌بریم، انتظارهای به‌جای مردم دین‌مدار و متدین از این حرکت اصیل که شعارهای آن ریشه در منبع وحی و کلام معصوم داشت، بیشتر و بیشتر شده که توقع به‌حقی است.

اگر باور داشته باشیم که انقلاب ما پیش از هر عنوان دیگری، یک انقلاب فرهنگی نه برای محدوده جغرافیایی ایران‌زمین بلکه برای کل جامعه بشری در قرن اخیر بوده، باور بیراهی نیست، هرچند که ممکن است به‌ظاهر ادعای بزرگی کرده باشیم.

اینکه می‌گوییم انقلاب فرهنگی برای کل جامعه بشری به این سبب است که دنیای امروز ما دنیایی شده که حتی سبک لباس پوشیدن و غذا خوردن و تمام امور زندگی را رسانه‌هایی به مردم یاد می‌دهند که در کنترل تفکرات مادی محض و یک پول‌پرستی بیمارگونه به سر می‌برند، تفکری که ملت‌های مظلوم و مستضعف دنیا را میدان غارت منابع خود می‌داند.

مبانی اصیل فکری انقلاب ما که برخاسته از منشأ وحی و شناخت دقیق از ساختار انسانی است، در تقابل با این تفکر پول‌پرستانه سرمایه‌داری، بیشتر نگاهش به اخلاق و فضیلت انسانی است، فضیلتی که در نگاه کاپیتالیستی چنان لگدمال شده که جز به منفعت صاحبانش به هیچ‌چیز دیگری نمی‌اندیشد؛ هرچند که مدام شعارهای حقوق بشری و به‌ظاهر انسانی نیز سر می‌دهد.

نمی‌خواهم اشاره بیشتری به این موارد بکنم زیرا از اصل مطلب بازخواهم ماند اما چاره‌ای نبود چراکه خوانندگان باید باریشه‌های چند بیماری که یکی از آن‌ها موضوع این یادداشت است و امروز به جان کشور ما افتاده، آشنا می‌شدند و صاحبان بصیرت خود بقیه ماجرا را می‌دانند.

در آستانه دو انتخابات مهم شوراها و ریاست جمهوری قرار داریم که شوربختانه این فرصت بی‌نظیر یعنی مشارکت همگانی برای انتخاب بهترین‌ها برای اداره بهتر کشور بدون غوغاسالاری‌های مذموم و ناپسند، امروز به دلیل رویکرد صرف منفعت‌طلبانه عده‌ای که خواسته یا ناخواسته پیرو همان تفکرات مادی و پول‌پرستانه و لذت‌جویانه هستند، تبدیل به یک تهدید شده است.

همگی ما در چندماهه اخیر شاهد حرکات زشت و سخیف دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودیم که از دشنام ناموسی تا رو کردن فسادهای خانوادگی و دولتی و هرزگی‌های شخصی یکدیگر نیز پرده برداشتند تا تنها به یک هدف برسند و آن‌هم کرسی اول کاخ سفید بود که البته از آن‌ها توقعی نیست؛ افرادی که پیرو تفکر ماکویالیستی، امور خود را می‌گذرانند نه یک تفکر انسانی با منشأ الهی، سرانجامی جز این ندارند و روزبه‌روز در فسادی که خود عامل اصلی آن هستند، بیشتر غوطه خواهند خورد.

روی سخن با نامزدهای انتخاباتی وطنی است که گاهی می‌شود ردپای همان تفکری که در دنیای غرب به قول خودشان دموکراسی‌ساز است را در رفتار و حرکات و سکناتشان دید؛ آن‌هم در کجا؟ در جمهوری اسلامی ایران که قرار است یگانه کشور اخلاقی دنیا در تمام زمینه‌ها باشد.

آقایان نامزد انتخاباتی! آیا اینجا آمریکا است؟ آیا قرار است هدف وسیله را توجیه کند که به هر وسیله‌ای می‌خواهید خود را به پاستور، بهارستان یا شورای شهر و... برسانید؛ حتی اگر اخلاق و انسانیت و جوانمردی زیر خاک مدفون شود؟

استفاده از شگردهای غربی و آمریکایی در انتخابات ازقبیل تخریب رسانه‌ای، ردوبدل شدن پول‌های هنگفت که به‌طورمعمول کثیف و شبهه‌دار است و هزار کار غیراخلاقی و به‌دوراز انسانیت، به‌هیچ‌عنوان در شان و طراز جمهوری اسلامی ایران نیست و آن‌ها که این شگردها را برای دو روز بر سر زبان‌ها افتادن دنبال می‌کنند بدانند که روح پاک حاکم بر انقلاب که اهداف مقدس الهی و انسانی سرلوحه آن است، آنان را سرجای خود خواهد نشاند و آبروی نداشته آن‌ها را بیش‌ازپیش بر زمین خواهد ریخت.

برای دیدن این ترفندهای زشت انتخاباتی در انتخابات مجلس شاهد بودیم که چه معرکه‌ای راه افتاده بود و در این بازار مکاره، حیثیت و آبرو بود که خریدوفروش می‌شد و در برخی از شهرستان‌ها برخی از افراد بیچاره را با 10 هزار تومان پول خریدند!

این گفته‌ها درددل بیشتر مردم متدین و انقلابی ما فارغ از جناح‌بازی چپ و راست که تیشه به ریشه اصالت‌ها زده و کارد را به استخوان مردم انقلابی و نجیب ما رسانده و هشداری برای نامزدهای انتخاباتی است؛ نامزدهایی که در این کشور با همان تفکرات کاپیتالیستی که اشاره شد، قصد حضور در انتخابات را دارند.

توقع مردم نجیب و مؤمن ما از نامزدهای انتخاباتی دامن زدن به بازی‌های سیاسی و سیاسی‌کاری‌های بچه‌گانه نیست بلکه مردم ما نمایندگانی را می‌خواهند که ضمن اعتقاد اصیل به مبانی ارزشمند انقلاب، به دنبال حل مشکلات اساسی مردم ازقبیل تورم و بیکاری و ...باشند؛ هرچند که داشتن بصیرت سیاسی نیز برای مردمی که می‌خواهند رأی آنان به فنا نرود یک ضرورت انکارناپذیر است و خدا را شکر انقلاب اسلامی ایران با پایه‌ریزی انتخابات مردمی، این زمینه را برای انتخاب بهترین‌ها فراهم کرده، پس این گوی و این میدان.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

تشکر آیت‌الله جنتی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha