با حضور دبیران کل احزاب اصولگرا

چهارمین کنگره جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی برگزار شد

چهارمین کنگره جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی برگزار شد

به گزارش سراج24 ، چهارمین کنگره و مجمع عمومی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با حضور دبیرکل، اعضای شورای مرکزی و دبیران کل احزاب اصولگرا در دفتر مرکزی جمعیت رهپویان برگزار شد.

** زاکانی: باید در جبهه انقلاب به دنبال تکثرگرایی باشیم

بر اساس این گزارش در این مراسم علیرضا زاکانی دبیرکل حمعیت رهپویان  در سخنانی به لزوم جبهه‌سازی و ساماندهی ظرفیت‌ها در مسیر تکامل انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: ما باید به دنبال تکثیر باشیم و این خالص‌سازی باید در جبهه انقلاب صورت گیرد چراکه عناصر غیرانقلابی پشتیبانی دشمن را دارند و هدف آنها مقابله با انقلاب اسلامی برای ریشه‌کنی انقلاب یا حداقل راکد کردن آن است.

دبیرکل جمعیت رهپویان با تاکید براینکه هسته سخت انقلاب اسلامی باید متشکل از خالصینی باشد که به رسالت تاریخی خود باور دارند، افزود: ما برای شکل‌گیری این جبهه باید حداقل 14 گام را برداریم که گام اول این است که عناصر موثر در جبهه انقلاب و کسانی که نفوذ اجتماعی دارند باید به یک هم‌داستانی در برابر شرایط امروز برسند.

وی با بیان اینکه اگر ما این گام را برنداریم ظرفیت‌های موجود دچار تشتت می‌شود یادآور شد: ما از زمانی موفق خواهیم بود که دعوت به اسلام و انقلاب اسلامی کنیم و خدمت‌گزار و نوکر مردم باشیم.

زاکانی با تاکید براینکه ما در گام دوم وظیفه داریم که تغییر را در جبهه انقلاب از خودمان شروع کنیم، اظهار داشت: شرایط موجود دستاورد عملکرد همین کسانی است که با زرنگی خودشان این شرایط را ایجاد کردند و مسئولیت‌های جدی دارند اما مانند اپوزیسیون رفتار کرده و پاسخگوی مردم نیستند؛ عناصر دوم خردادی و کارگزارانی 27 سال است که کشور را گرفتار کرده و عمده مشکلات اقتصادی ناشی از روش آنهاست اما خود را در حوزه مبارزه با فساد نشان می‌دهد.

دبیرکل جمعیت رهپویان ادامه داد: ما در انتخابات گذشته وحدت کرده بودیم اما این فکر را پیش رو نداشتیم و کسی حاضر نبود سینه‌چاکی کند و همانطور که عده‌ای با زیرکی گفتند افراد این لیست وضع موجود را رقم زده و امروز هم خودشان هم مدافع همین وضع موجود هستند.

**شاکری: باید برای تغییر وضع موجود به سمت ارزشهای انقلاب وارد انتخابات شویم

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت جانباران انقلاب اسلامی دیگر سخنران این مراسم بود که طی سخنان اظهار کرد:کسی تصور نمی کرد انقلاب اسلامی با دستگیری های گسترده توسط رژیم پهلوی به پیروزی رسیده و اینگونه درخت تنومندی شود.

وی افزود: برخی تصور می کردند مسئله انتخابات مسئله ای است که تغییر در آن بی نتیجه است؛ اما امروز باید برای تغییر وضع وجود به سمت ارزشهای انقلاب و جلوگیری از انحراف به صحنه انتخابات برویم؛ که این شدنی است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با وجود نقدی که به شرایط موجود در کشور وجود دارد انگیزه سخن گفتن و قلم زدن و ارتباطات متفاوت شده و می توان باور کرد که برای پیروزی و تغییر وضعیت و نیز رسیدن به دغدغه رهبر انقلاب تغییر امکان پذیر است.

عضو جبهه جانبازان انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد در سال اقدام و عمل به عنوان تغییر عمل و رفتار وارد صحنه شویم تا بتوانیم تغییری را در وضع موجود ایجاد کنیم.

وی با اشاره به ضرورت شناسایی ظرفیت های موجود افزود: باید دغدغه های رهبری را مورد توجه قرار داد. برای رسیدن به گفتمان واحد باید سخنان رهبری را رصد کرده و مراقب باشیم که پا را فراتر از سخنان رهبری نگذاریم.

شاکری ادامه داد: همه باید فرمایشات رهبری را دنبال کرده تا مشخص کنیم رهبر انقلاب چه نقشه راهی را برای حرکت مشخص می کنند.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: دشمن با وجود اینکه بر عرصه فضای مجازی حکومت می کند اما کلام حق ما می تواند دلهای بسیاری را آماده کند.با عزم جدی و اتکا به گفتمان انقلابی باید جامعه را به سمت عملی کردن خواسته های رهبری سوق دهیم.

** حدادعادل:باید با بصیرت وارد صحنه شویم

 

غلامعلی حدادعادل  که به عنوان سخنران ویژه این مراسم دعوت شده بود، طی سخنانی به ضرورت وحدت در بین نیروهای انقلاب اشاره کرد و گفت:اگر با حفظ وحدت و برنامه‌ریزی حاصل از جمع‌بندی تجربیات گذشته وارد انتخابات شویم، احتمال پیروزیمان وجود دارد،‌ جدای از نتیجه یک رقابت جدی در انتخابات سال 96 برای اصل نظام ضروری است.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: باید شکر نعمت انقلاب را به جا آورده و عظمت انقلاب را فراموش نکنیم. با امام گزینشی برخورد نکرده و هر وقت کم آوردیم به سراغ مواضع امام نرویم. شهدا و دفاع مقدس را از یاد نبریم.

حدادعادل تصریح کرد: ما باید اقتصاد مقاومتی را درک کرده و خودمان را برای انقلاب بخواهیم. با شعار و حتی نام تازه وارد عرصه شویم تا دستاورد عظیمی که به دست ما رسیده برای مسلمانان دنیا کارآمدتر شده و مشکلات کشور نیز برطرف شود.

بر اساس این گزارش قرار است در بخش دوم این نشست، انتخابات شورای مرکزی جمعیت رهپویان برگزار شود که طبق اساسنامه ترکیب شورای مرکزی این جمعیت شامل 35 نفر اعضای اصلی شورای مرکزی، سه نفر عضو علی‌البدل، سه بازرس و دو علی‌البدل بازرس انتخاب خواهند شد.

لازم به ذکر است در اولین جلسه شورای مرکزی جدید جمعیت رهپویان که زمان آن متعاقباً  منتشر خواهد شد، دبیرکل جدید توسط اعضا مشخص می‌شود.

جمعی از نیروهای اصولگرا که از سالهای قبل در کنار یکدیگر به فعالیت سیاسی در راستای آرمانهای انقلاب پرداخته بودند در مهرماه سال 87 با تاسیس رسمی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی فعالیت خود را در این قالب ادامه دادند.

اعضای هیئت موسس این جمعیت را علیرضا زاکانی، محمد دهقان، پرویز سروری، الیاس نادران، حجت الاسلام مهدی طائب، حمیدرضا رستمی، فریدالدین حدادعادل، مالک شریعتی و زهره الهیان تشکیل می‌دهند.

لازم به یادآوری است که اولین کنگره این جمعیت در اردیبهشت ماه سال 88 برگزار کرد.

اخبار مرتبط

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

در جلسه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با آیت الله رئیسی چه گذشت؟

انتخابات در آرامش کامل برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha