نظرسنجی‌های اخیر از تساوی آرای ترامپ و کلینتون خبر می‌دهند

نظرسنجی‌های اخیر از تساوی آرای ترامپ و کلینتون خبر می‌دهند

به گزارش سراج24، به نقل از پلیتیکو، نظرسنجی های انتخاباتی هفته اخیر نشان از تساوی آرای «هیلاری کلینتون» و «دونالد ترامپ» نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس ماه ها رقابت برای کسب کرسی ریاست جمهوری این کشور دارد.

بر اساس آخرین نظرسنجی که خبرگزاری ای بی سی نیوز و واشنگتن پست آمریکا به صورت مشترک آن را برگزار کرده اند، پس از افشای ایمیل های محرمانه جدید از کلینتون و نامه «جیمز کومی» مدیر اف بی آی به کنگره آمریکا به منظور مطلع ساختن نمایندگان این ارگان سیاسی در مورد این ایمیل ها، دو نامزد انتخاباتی دموکرات و جمهوریخواه به بن بست رسیده و در آرا به تساوی دست یافته اند.

کومی پس از اینکه اطلاعات جدیدی در مورد استفاده کلینتون از سرورهای شخصی خود به منظور انتقال اطلاعات محرمانه بدست آورد، تلاش کرد از طریق وزارت دادگستری آمریکا دعاوی مربوطه را دنبال کند تا آن ها به وضعیت ایمیل های هیلاری کلینتون رسیدگی کنند. این اقدام کومی با مخالفت وزارت دادگستری آمریکا روبرو شد و این وزارتخانه از مدیر اف بی آی خواست تا رسیدگی به این پرونده را به بعد از انتخابات موکول کند.

اما مدیر اف بی آی نتوانست تعلل کند و این موضوع پر اهمیت را از طریق نامه ای به کنگره آمریکا اطلاع داد.

پس از افشای این ایمیل ها توسط پایگاه افشاگر ویکی لیکس و همچنین افشای نامه ای که مدیر اف بی آی به گنگره آمریکا نوشت پیشتازی کلینتون در نظرسنجی ها که تا ابتدای هفته جاری نیز پابرجا بود رو به کاهش نهاد.

نظرسنجی ای بی سی نیوز/ واشنگتن پست حاکی از این است که 46 درصد رای دهندگان آمریکایی به کلینتون، 46 درصد دیگر به ترامپ، سه درصد آن ها به «گری جانسونِ» آزادیخواه، 2 درصد دیگر به «جیل استین» از حزب سبز رای داده اند و سه درصد باقی مانده نیز هنوز تصمیم قطعی نگرفته اند.

1182 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده اند. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سه شنبه 18 آبان برگزار می شود تا نشان دهد چه کسی بر صندلی رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید خواهد نشست.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha