پیام تلگرامی سیف به مردم: ارتقای معیشت اولویت ماست

 پیام تلگرامی سیف به مردم: ارتقای معیشت اولویت ماست

به گزارش سراج24 ، ولی الله سیف در پیامی تلگرامی گفت: پس از مهار تورم افسار گسیخته سال های گذشته و برقراری ثبات اقتصادی نسبی در جامعه و به ویژه پس از ظرفیت های ایجاد شده در فضای پسابرجام، تلاش برای سرعت دادن به رونق اقتصادی به منظور افزایش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری و در نهایت ارتقای سطح معیشت مردم سرلوحه اقدامات نظام بانکی و سیاست گذاران اقتصادی کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود:‌ در همین راستا اعطای بیش از 10 هزار میلیارد تومان برای تامین مالی حدود ١٣هزار بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط از ابتدای سال جاری تاکنون، از جمله افتخارات نظام بانکی است. این اتفاق خوشایند در حالی رخ داده است که بر اساس برآورد های اولیه، پیش بینی می شد تنها 7500 واحد مشمول طرح باشند و البته روند اعطای این تسهیلات کماکان ادامه دارد. همچنین بانک مرکزی برای تسهیل هرچه بیشتر پرداخت تسهیلات به این واحدها، این بنگاه ها را از موانع دریافت تسهیلات از جمله داشتن چک برگشتی، مطالبات غیرجاری، رعایت نکردن نسبت مالکانه و کمبود منابع استانی مستثنی کرده است.

وی ادامه داد: در همین خصوص و در کنار تشکر از مساعدت کارگروه های استانی تسهیل و رفع موانع تولید و تلاش نظام بانکی در تشخیص و تخصیص بهینه اعتبارات؛ همراهی، اعتماد و سعه صدر هموطنان عزیزمان در سراسر کشور در دستیابی به این مهم قابل تقدیر و شایسته تعظیم است.

سیف اظهارداشت: در واقع سپرده های خرد و کلان مردم عزیزمان که حاصل تلاش شبانه روزی شان است، اکنون و در شرایطی که اقتصاد کشور دچار تنگنای اعتباری است، به عنوان پشتوانه و منبعی برای تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط به کار گرفته شده است. به بیان بهتر هرچند عزم جدی نظام بانکی در استفاده از همه ظرفیت های موجود برای کمک به تولید، صنعت و اشتغال نقش مهمی در این امر داشته است، اما بدون شک سهم عمده ای از دستاوردهای اخیر را باید به پای مردم نوشت. کشاورزان، کارگران، کارمندان، تجار، صاحبان مشاغل و تک تک افرادی که به عنوان صاحبان اصلی این کشور، با اعتماد به نظام بانکی، سرمایه هایشان را در راه رشد و توسعه ایران عزیز خرج کرده و به سهم خود در سربلندی آن شریکند.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که نظام بانکی توانسته است همراهی هموطنان عزیز را با هدایت صحیح نقدینگی به سمت تولید و اشتغال پاسخ دهد و امیدوارم با تداوم این روند شاهد گشایش های اقتصادی بیش از پیش مبتنی بر سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی باشیم. در پایان دست کلیه هموطنانم را به گرمی می فشارم و اطمینان می دهم که شبکه بانکی کشور ضمن صیانت از سرمایه های مردم تمام توان خود را برای رونق تولید و اشتغال به کار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

چندین مکانیسم برای جلوگیری از آسیب به خانوارها در شرایط بحران اقتصادی

افق تورمی در سال ۹۸؛ ظهور ابرتورم منتفی است

خرید 388 ملیون یورو ارز از صادر کنندگان

0 نظر

ارسال نظر

capcha