معاون وزیر جهادکشاورزی:

واردات برنج ارزان تایلندی برای اقشار آسیب پذیر

واردات برنج ارزان تایلندی برای اقشار آسیب پذیر

به گزارش سراج24، علی قنبری در خصوص خرید برنج از تایلند بعد از سفر روحانی به این کشور اظهار کرد:  در حال بررسی متن قرارداد رئیس‌جمهور با این کشور هستیم تا مشاهده شود تعهدات چه بوده است.

وی افزود:  کالاهای مصرفی از هر کشوری که قرار باشد به ایران وارد شود باید مورد پذیرش سازمان غذا و داروی ایران نیز باشد  و  با توجه به اینکه قیمت برنج تایلندی پایین است می‌تواند برای قشرهای آسیب پذیر جامعه مناسب باشد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه متوسط قیمت برج تایلندی پایین است ادامه داد:  درصورتی‌که خرید این برنج به توسعه روابط ایران با کشور تایلند کمک می‌کند می‌توانیم این برنج را خریداری کنیم.

برنج تایلندی برای آقشار آسیب پذیر

وی تصریح کرد:  قیمت این برنج خیلی ارزان‌تر از برنج‌های هندی است به‌طوری‌که اگر قیمت هر تن برنج هندی 700 دلار باشد برنج تایلندی 300 دلار است.

به گزارش تسنیم بانکوک پست چندی پیش در گزارشی اعلام کرد: تایلند پس از تشدید تحریم‌های ایران، فروش برنج به این کشور را متوقف کرد. با این حال، دو کشور یادداشت تفاهمی برای ازسرگیری خرید 300 هزار تن برنج تایلندی به ارزش 4. 3 میلیارد بات (واحد پول تایلند) در اوایل امسال به امضا رساندند.

همچنین در این گزارش اشاره‌ شده که وراچون سوکوندهاپاتیپاک، سخنگوی دولت تایلند اظهار داشته است که حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در گفتگوها با نخست‌وزیر کشور نسبت به خرید برنج تایلندی ابراز تمایل کرده است.

اخبار مرتبط

حمله ملخ های صحرایی ناگهانی نیست

خسارت ٦ هزار میلیاردی سرما به بخش باغبانی

ایران ۱میلیارد دلار برنج خرید + جدول

0 نظر

ارسال نظر

capcha