امیرعبداللهیان: ایران همواره از روابط متین با مصر حمایت می‌کند/ برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه در تهران

 امیرعبداللهیان: ایران همواره از روابط متین با مصر حمایت می‌کند/ برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه در تهران

به گزارش سراج24 ، حسین امیرعبداللهیان مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین الملل تاکید کرد که عربستان فعالترین کشور در زمینه تروریسم در سوریه است.

عبداللهیان در مصاحبه با المیادین، تاکید کرد که آمریکا و اسرئیل خوب می‌دانند که ساقط کردن آقای بشار اسد یعنی ساقط کردن نظام سیاسی در سوریه.

وی افزود: هرجا تروریست‌ها در محاصره و آستانه شکست قرار می‌گیرند آمریکا یا سازمان ملل پیشنهاد آتش بس می‌دهند. و ما و روسیه این را می‌دانیم  ولی مساله این است که اولا-  آتش بس در طرح 4 ماده یی ایران هست  ثانیا - آتش بس در موضع مشترک ایران و روسیه هست ثالثا - آتش بس در ایده های اقای بشار اسد هست

عبداللهیان با اشاره به حمایت ایران از آتش‌بسی که حتی به 10 درصد از مردم کمک می‌کند موافقت می‌کند، تاکید کرد: موافقت با آتش‌بس برای گرفتن بهانه از دست طرف‌های مقابل است.

روابط ایران و ترکیه راهبردی است

امیر عبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود در مورد روابط ایران و ترکیه گفت: روابط ایران و ترکیه استراتیژیک است و شاید تنها موضوعی که در مورد آن اختلاف هست سوریه باشد و آن هم وجود یا عدم وجود بشار اسد است.

وی با اشاره به اینکه ترکیه در حال بازنگری در سیاست‌های خودش در منطقه است و نشانه‌های خوبی در مورد تجدید نظر در مورد روابط ترکیه و سوریه وجود دارد گفت: ایران به بازنگری ترکیه در سیاست‌های خودش در سوریه خوشبین است؛ چون این مسئله تاثیر خودش را روی هر دو کشور خواهد گذاشت.

ایران همواره از روابط متین با قاهره حمایت می‌کند

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس در مورد روابط ایران و مصر گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از روابط متین بین تهران و قاهره حمایت می‌کند و هر موقع مصری‌ها تمایل داشتند میتوان روابط به سطح مطلوب دو کشور ارتقا پیدا کنیم.

وی با اشاره به مواضع رئیس جمهور مصر در مورد سوریه تاکید کرد: مواضع آقای السیسی در مورد سوریه و در مورد مقابله با داعش در منطقه واقعبینانه است.

برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در ایران

عبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فلسطین گفت: ایران کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را در اواخر امسال (اوایل سال میلادی آینده ) برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه فلسطین مساله اصلی و اولویت اول جهان اسلام است تصریح کرد: هر چند متاسفانه برخی از رهبران کشورهای عربی همه گونه رابطه با رژیم صهیونستی برقرارکردند؛ اما جرات اعلان رسمی آن را ندارند و حتی برخی همه گونه همکاری دارند.

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

ولیعهد عربستان وارد لندن شد

داعش برای تبادل نیروهایش از ایران چه درخواستی کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha