خنثی‌شدن دعوای بزرگ با کدخدامنشی

از گم‌شدن پول تا گم‌نشدن آن در پرسپولیس/ پرسپولیسی‌ها نه بیانیه دادند، نه شفاف‌سازی کردند

 از گم‌شدن پول تا گم‌نشدن آن در پرسپولیس/ پرسپولیسی‌ها نه بیانیه دادند، نه شفاف‌سازی کردند

به گزارش سراج24،بعد از آنکه پرسپولیس از جام حذفی با شکست مفتضحانه مقابل تیم لیگ دویی اما قابل احترام «قشقایی» کنار رفت، احساسات بر منطق بسیاری از هواداران این باشگاه غلبه کرد. آنها از یک سو غصه‌دار از دست دادن یک جام شدند و از طرف دیگر، جوابی برای کری‌خوانی استقلالی‌ها نداشتند زیرا بار این شکست، سنگین بود و تبعاتش زیاد.

در همین وضعیت، حسین هدایتی که سابقه حضور در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را دارد و حالا، یکی از اسپانسرهای این باشگاه شده و به‌قول خودش به‌عنوان یک هوادار به تیم کمک می‌کند، علیه مواضع مدیران پرسپولیس موضع تندی گرفت. او اعلام کرد که "200 هزار یورو برای جذب گولچ پول دادم ولی فقط 30 هزار یورو به این بازیکن پرداخت شده است".

با این حساب، هدایتی این بار یک جنگ را آغاز کرده بود و انگار می‌خواست به مخاطبانش این پیام را برساند که در باشگاه پرسپولیس، پول‌ها جابه‌جا و گم می‌شود. این، یک اتهام بزرگ مالی است و اگر واقعیت داشته باشد، به رسوایی جدیدی در فوتبال ایران بدل خواهد شد چرا که بین 200 هزار یورو دریافتی برای جذب یک بازیکن خارجی و 30 هزار یوروی پرداختی بابت آن بازیکن، فاصله بسیار زیادی است.

حسین خبیری مدیر مجموعه درفشی‌فر که در واقع دوست دوجانبه علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه و حسین هدایتی اسپانسر پرسپولیس است، چند روز پیش در مورد اتفاقی که رخ داده، گفت: دعوایی در میان نیست، هدایتی پست اینستاگرامی خود را پاک کرد و مسئولان باشگاه هم با او صحبت کردند تا مشکل از ریشه حل شود.

از سوی دیگر، یک روز پس از انتشار این پیام اینستاگرامی، مسئولان باشگاه پرسپولیس تصمیماتی گرفتند. یکی از مدیران این باشگاه  تأکید کرد قصد انجام مصاحبه ندارد ولی به‌زودی بیانیه‌ای از سوی باشگاه در مورد هدایتی منتشر خواهد شد که در آن، حساب و کتاب بین باشگاه و هدایتی تسویه می‌شود. در بیانیه‌ مورد اشاره، قرار بود مسائلی مطرح شود که زبانه‌های آتش اختلاف بین هدایتی و باشگاه را افزایش دهد ولی با وجود ادعای مسئولان باشگاه پرسپولیس، خبری از انتشار این بیانیه نشد.

گویا پشت‌پرده، با کدخدامنشی چند نفر از دوستان مشترک طاهری و هدایتی، فعلاً این دعوا به سکوت منجر شده و طرفین، موضع رسمی جدیدی علیه یکدیگر اتخاذ نکرده‌اند. با وجود این، طاهری و یکی دیگر از مدیران باشگاه در مصاحبه‌های خود تأکید می‌کنند هیچ پولی در باشگاه پرسپولیس گم نمی‌شود و هدایتی نیز در مصاحبه‌ای گفته بود نمی‌خواسته با آن پست اینستاگرامی، کسی را متهم کند.

آخرین فاز این داستان، ادامه بدبینی مدیران باشگاه پرسپولیس به امیر عابدینی است، کسی که در ماجرای ایجاد تغییرات در کاربرد سامانه پیامکی باشگاه پرسپولیس، فعالیت‌ زیادی داشت تا سود این سامانه به کل باشگاه‌ها برسد و حق پخش، به این شکل به فوتبال تزریق شود. عابدینی حالا در تیررس انتقادات غیرمستقیم مدیران باشگاه پرسپولیس است و اطرافیان طاهری، هر انتقادی را که به عملکرد مدیریتی‌شان در باشگاه می‌شود به عابدینی مرتبط می‌دانند.

فعلاً‌ خبری از دعوا نیست ولی مشخص نشد بالاخره باشگاه از هدایتی 200 هزار یورو را برای جذب آنتونی گولچ اخذ کرده یا نه، اگر این پول به حساب باشگاه افزوده شده، آیا تنها 30 هزار یورو به گولچ پرداخت کرده‌اند؟ بقیه پول کجاست؟ یورو در بازار آزاد 4050 تومان به فروش می‌رسد و این یعنی 200 هزار یورو معادل 810 میلیون تومان است که با توجه به ادعای هدایتی، تنها تکلیف 121 میلیون و 500 هزار تومان آن مشخص شده است.

از سوی دیگر مشخص نیست به‌غیر از این 200 هزار یورو، چه‌مقدار پول دیگر از هدایتی در این فصل اخذ شده و کجا به کار گرفته شده است؟ این سؤالات، باید منجر به پاسخی شفاف شود ولی در حال حاضر مدیران باشگاه پرسپولیس سیاست سکوت را در پیش گرفته‌اند، نه خبری از بیانیه است و نه اعلام رسمی یا مصاحبه و کنفرانس خبری. تمام سؤالات، فقط یک پاسخ کلی از سوی طاهری یا دیگر مدیرانش دارد: «هیچ پولی در باشگاه پرسپولیس گم نمی‌شود...».


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha