رئیس سیا: احتمال حمله تروریستی به آمریکا زیاد است

 رئیس سیا: احتمال حمله تروریستی به آمریکا زیاد است

به گزارش سراج24 ، جان برنان در مصاحبه با سی ان ان خطر بروز حملات تروریستی را در آمریکا، محتمل توصیف کرد. وی روز چهارشنبه گفت: باوجود تلاش‌های دولت آمریکا، احتمال فعالیت‌های تروریستی در این کشور زیاد است. ازاین‌رو باید بی‌وقفه به دنبال یافتن آن‌ها [تروریست‌ها] باشیم.

برنان که اندکی پیش از آغاز دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما به سمت ریاست سازمان سیا منصوب شد، بابیان اینکه غیرممکن است بگوییم آیا داعش در آمریکا نیرو یا هسته عملیاتی دارد یا نه، تأکید کرد پیشرفت‌های گسترده درزمینه تبادل اطلاعات و تعامل بین مقامات فدرال، انجام دادن عملیات در آمریکا را برای تروریست‌ها بسیار دشوار کرده است.
وی با اطمینان گفت آمریکا قادر خواهد بود دیگر سران ارشد داعش ازجمله ابوبکر البغدادی، سرکرده آن را از میان بردارد.

برنان با تأکید بر این‌که البغدادی دیگر فرصت چندانی ندارد، پیش‌بینی کرد وی [در نهایت] این هفته، این ماه، ماه دیگر یا ماه‌های دیگر سرنگون خواهد شد. وی از احمد رحمی، مظنون بمب‌گذاری‌های اخیر نیوجرسی و منهتن به‌عنوان نماینده موج جدیدی از تروریسم یادکرد که دولت آمریکا باید با آن مقابله کند.

رئیس سازمان سیا گفت رحمی که هفته گذشته دستگیر شد و با اتهام‌های متعددی درزمینه انفجارها مواجه است، این بمب‌گذاری‌ها را با حمایت نسبتاً محدودی انجام داد.

وی با اشاره به حملات سایبری مسکو گفت در خارج از مرزهای آمریکا، روسیه یکی از دشمنان واشنگتن درزمینه های مختلف محسوب می‌شود. مقامات جاسوسی آمریکا اذعان داشته‌اند که روسیه در عملیات هک کردن رایانه‌های کمیته ملی حزب دموکرات دست داشت اما ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مداخله دولت خود را در این ماجرا انکار می‌کند.

درباره کره شمالی هم برنان به‌منظور جلوگیری از تلاش‌های کیم جونگ اون، رهبر این کشور درزمینه توسعه توانایی‌های هسته‌ای، خواستار تشدید تحریم‌های پیونگ‌یانگ شد. وی رهبر کره شمالی را فردی خود‌بزرگ‌بین و حسابگر توصیف کرد.

رئیس سازمان جاسوسی سیا، برنامه تسلیحاتی کره شمالی را موضوعی مهم درروند انتقال قدرت به دولت جدید توصیف کرد.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

کره شمالی چرا مذاکرات را نیمه‌کاره رها کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha