اخبار کوتاه انتظامی استان کرمان

سلطان شیشه در جیرفت دستگیر شد/ کشف چهار میلیارد ریال کالای قاچاق در کرمان

سلطان شیشه در جیرفت دستگیر شد/ کشف چهار میلیارد ریال کالای قاچاق در کرمان

به گزارش سراج24،  به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان کرمان، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان از کشف چهار میلیارد و 133 میلیون ریال کالای قاچاق در طرحی دو روزه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا وارز به منظور مقابله هدفمند با پدیده شوم قاچاق و اثر بخشی بیش از پیش در امر مقابله طرحی دو روزه را اجرا کردند افزود: با اقدامات شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس در این طرح 20 قلم انواع کالای قاچاق به ارزش ریالی چهار میلیارد و 133 میلیون ریال کشف شد .

سرهنگ یدالله حسن‌پور تصریح کرد: از مهمترین کشفیات می‌توان به کشف 18 هزار و 840 نخ انواع سیگار، 5 هزار و 87 قلم وسایل آرایشی و بهداشتی، سه هزار و 750 کیلو لیمو خشک، دو هزار و 580 لیتر فرآورده‌های نفتی و انواع البسه و انواع کمپوت و نوشابه‌های انرژی‌زا اشاره کرد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: در اجرای این طرح تعداد 16دستگاه خودرو که برای حمل کالای قاچاق استفاده می‌شود توقیف و 35 متهم دستگیر که برای سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح تحویل شد.

وی خاطر‌نشان کرد: برای این که دست قاچاقچیان کالا را از اقتصاد کشورمان کوتاه کنیم با ید به همه مردم فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و تولیدات داخلی را بیاموزیم و از عموم شهروندان خواست هرگونه فعالیت قاچاقچیان کالا را از طریق تماس تلفنی به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش دهند.

سلطان شیشه در جیرفت دستگیر شد

فرمانده انتظامی جیرفت با اعلام خبر دستگیری یکی از توزیع‌کنندگان مواد‌مخدر و اراذل و اوباش این شهرستان معروف به "سلطان شیشه" گفت: به هیچ‌عنوان اجازه جولان به مخلان نظم و امنیت را نخواهیم داد.

سرهنگ ماشاالله ملائی با اشاره به اینکه ماموران در پی اقدامات اطلاعاتی از فعالیت فردی در امر تهیه و توزیع موادمخدر آگاه شده و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند اظهار‌داشت: ماموران در تحقیقات خود دریافتند، این فرد دارای 16 فقره سابقه محکومیت کیفری است که در هر مرحله بعد از آزادی از زندان مجددا به تکرار اعمال مجرمانه و ایجاد ناامنی دست زده است.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس مبارزه با مواد‌مخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس سرانجام مخفیگاه متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهم مقدار 110 گرم شیشه را کشف کردند و متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

فرمانده انتظامی جیرفت گفت: در بررسی سوابق متهم مشخص شد وی هشت فقره ایراد ضرب و جرح عمدی، قدرت نمایی با سلاح سرد، دو فقره آدم‌ربایی، اعمال غیراخلاقی، درگیری با ماموران، سرقت، تخریب اموال، تبانی، توزیع مواد‌مخدر صنعتی، ایجاد درگیری با سلاح سرد، ایجاد رعب و وحشت بین مردم و دیگر اعمال مجرمانه را در کارنامه سیاه خود دارد.

توقیف ایسوزو با 63 کیلوگرم تریاک در محور رابر بافت

فرمانده انتظامی شهرستان بافت گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر د ر پی اجرای طرح ایست و بازرسی در محور رابر- بافت به یک دستگاه کامیونت ایسوزو مشکوک و آن را توقیف می‌کنند که پس از هماهنگی با مقام محترم قضایی خودرو به همراه سرنشینان کامیونت جهت بررسی بیشتر به مقر پلیس مبارزه با مواد‌مخدر منتقل می‌شود.

سرهنگ پور احمدی افزود: در بازرسی از کامیونت مشخص شد که در باک آن درب جاساز از بالا به طرز ماهرانه‌ای تهویه شده که پس از بیرون آوردن آن مقدار 63 کیلوگرم تریاک کشف شد .

وی تصریح کرد: طی بررسی‌های به‌عمل آمده این محموله از شرق کشور بار گیری و پس از عبور از شهرهای جنوبی و این شهرستان قصد عبور به استان‌های مرکزی را داشته که از چشم تیز‌بین ماموران پنهان نمانده و کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بافت با اشاره به اینکه یک دستگاه کامیونت توقیف و سه نفر متهم دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند با تاکید بر اینکه مبارزه با حمل و سوء مصرف مواد مخدر وظیفه همگانی است از مردم خواست: هرگونه مورد مشکوک را سریعا به سامانه فوریتهای پلیسی 110 اطلاع و پلیس را در مبارزه با سوداگران مرگ یاری رسانند.

اخبار مرتبط

خودرو‌های دارای شیشه‌های دودی غیرمتعارف جریمه می‌شوند

کشف ۳۲۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در بیست و دومین مرحله از اجرای طرح رعد

دستگیری قاچاقچی موادمخدر در جنوب تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha