فانی در نشست خبری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد

آغاز سال تحصیلی ۱۳.۵ میلیون دانش‌آموز، سوم مهر با حضور رئیس‌جمهور

آغاز سال تحصیلی ۱۳.۵ میلیون دانش‌آموز، سوم مهر با حضور رئیس‌جمهور

به گزارش سراج24 ، علی‌اصغر فانی در نشست خبری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: اقدامات لازم برای بازگشایی مدارس از طریق ستاد پروژه مهر از اواسط بهمن‌ سال گذشته آغاز شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم برای سال تحصیلی جدید شاهد حضور حدود 13.5 دانش‌آموز در مدارس باشیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سامانه سناد روند ثبت‌نام روزانه دانش‌آموزان ثبت می‌شود و آخرین آمار از ثبت‌نام بیش از 12.5 میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور خبر می‌دهد.

فانی تصریح کرد: 750 هزار نوآموز در دوره پیش دبستانی، 7 میلیون در دوره ابتدایی، 5 میلیون و 300 هزار در دوره متوسطه اول و دوم و 73 هزار نفر در مدارس استثنایی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بیان کرد: 107 هزار واحد آموزشی با همکاری 947 هزار معلم در سال تحصیلی جدید از دانش‌آموزان استقبال می‌کنند و 134 میلیون جلد کتاب درسی در بیش از یک هزار عنوان تألیف شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 5 هزار و 822 پروژه با 33 هزار و 66 کلاس درس و زیربنای 4 میلیون و 632 هزار و 710 متر مربع به بهره‌برداری رسیده است همچنین 5 هزار و 255 هزار کلاس درس به بهره برداری می‌رسد.

فانی با اشاره به اینکه امسال 10 هزار نیروی جدید براساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان استخدام خواهیم کرد، گفت: پس از جذب این تعداد، آنها دوره‌های مهارتی تربیت حرفه‌ای معلمان را به مدت یکسال در دانشگاه فرهنگیان می‌گذرانند و از مهر 96 جذب مدارس می‌شوند.

وی تصریح کرد: امسال 26 هزار معلم جدید وارد مدارس کشور می شوند. 13 هزار نفر به دوره ابتدایی وارد می شوند، 9 هزار نفر بهمن ماه فارغ‌التحصیل می‌شوند اما از مهر با ما همکاری خواهند داشت و 4 هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی جذب شده‌اند.

اعزام سه هزار راهبر آموزشی به مدارس روستایی کشور

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم کشور عنوان کرد: در مناطق محروم مدارس از یکدیگر فاصله زیادی دارند بنابراین به راهبران آموزشی نیاز داریم تا با بازرسی از مدارس بر آنها نظارت کرده و معلمان را هدایت کنند، امسال سه هزار راهبر آموزشی به مدارس روستایی کشور اعزام می‌شوند.

فانی ادامه داد: توسعه و تجهیز خوابگاه‌های مدارس شبانه روزی و استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس در مناطق روستایی از سایر اقدامات است.

درخواست کمک از نهادهای نظارتی برای وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان

وی در خصوص وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد: از اسفندماه سال گذشته در حال ارزیابی عملکرد هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم. متأسفانه برخی اطلاعاتی از افراد اعلام کرده‌اند که بدون بررسی دقیق بوده است. بنابراین از نهادهای نظارتی کمک گرفته‌ایم تا بتوانیم به یک جمع بندی برسیم.

اخبار مرتبط

شهید سلیمانی یک مصلح جهانی بود

تبلور «شور حسینی و مهر دانش آموزی» در آستانه شروع مدارس بوشهر

آمادگی مترو تهران برای آغاز سال تحصیلی جدید

0 نظر

ارسال نظر

capcha