انتقاد کنایه‌آمیز یک فعال دانشجویی درباره توافق «FATF»

انتقاد کنایه‌آمیز یک فعال دانشجویی درباره توافق «FATF»
به گزارش سراج24،محمدامین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در واکنش به خودتحریمی برخی نهادهای داخلی ‌‌طی نامه‌ای انتقادی و کنایه‌‌امیز به ریاست فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی خواستار حذف ضرب‌المثل تاریخی«چاقو دسته خودش را نمی‌برد» از دایره المعارف ادبیات فارسی شد.

در ابتدای این نامه آمده است: همانگونه که مستحضر هستید اخیرا به شرف افتخار امضای قرار داد جدید دیگری در راستای جهانی شدن و کسب عزت روز افزون موسوم به «FATF» نایل آمده‌ایم. لیکن موانعی بر سر راه اجرای این پیمان ارزشمند وجود دارد که ریشه برخی از آنها را می‌توان در مجموعه تحت مدیریت حضرتعالی جست‌وجو کرد.

در ادامه این نامه آمده است: یکی از اثرات و پیامدهای قبول این پیمان، تحریم افراد و نهادهای باقیمانده در تحریمهای اتحادیه اروپا و امریکا توسط مراکز و نهادهای داخلی است. به صورت واضح‌تر در این مسیر کشور مورد هدف نسل جدیدی از تحریمها تحت عنوان  «خودتحریمی» قرار خواهد گرفت و بسیاری از اشخاص و نهادهایی که تحت تحریم ظالمانه بوده‌اند به همان دلیل توسط داخلی‌ها نیز تحریم می‌شوند. هرچند این واقعه پیامدهای جدی‌تری در حوزه داخلی و حتی جبهه مقاومت خواهد داشت که دیر یا زود مشخص خواهد شد.

در ادامه تصریح شده است: با توجه به این واقعه اساساً ضرب المثل تاریخی «چاقو دسته خودش را نمی‌برد» بدون کاربرد خواهد بود و «FATF» ثابت کرد که این ضرب المثل ایرانی دارای اشکالات فراوانی است به همین جهت پیشنهاد می‌شود ترتیبی اتخاذ فرمایید و عبارت بالا را از دایره المعارف ارزشمنده ادبیات فارسی حذف نمایید تا بیش از این باعث گمراهی اذهان عمومی نشود و  در وهله دوم در جهت حمایت از دولت محترم و همچنین دور ماندن از ماجرای پیوستن به قافله بی‌سوادان و بی شناسنامه‌ها پیشنهاد می‌شود زین پس عبارت  «از پشت خنجر زدن» نیز دارای بار معنایی مثبت شده و معنای مذموم آن در نظر گرفته نشود.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

پیام علمای اهل سنت کشور به اندیشمندان جهان اسلام درباره توافق امارات - اسرائیل

پخش زنده| سلسله نشست های جریان شناسی سیاسی راه انقلاب

طرفداران مذاکره با آمریکا از شهادت سردار سلیمانی درس بگیرند

0 نظر

ارسال نظر

capcha