احتمال برگزاری مانور نظامی مشترک میان ایران و روسیه

 احتمال برگزاری مانور نظامی مشترک میان ایران و روسیه

به گزارش سراج24،  به نقل از اسپوتنیک، روزنامه روسی ایزوستیا به‌نقل از یک منبع از احتمال برگزاری یک رزمایش مشترک نظامی میان ایران و روسیه خبر داد.

به گزارش این روزنامه گفتگو درباره این رزمایش در دیدار میان سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و سرتیپ ولی مدنی، فرمانده نیروهای ایرانی شرکت کننده در مسابقات نظامی روسیه مطرح شد.

روسیه درحال حاضر میزبان مسابقات بین‌المللی نظامی  است. این رقابتها از روز شنبه (9 مرداد) آغاز شده است. 121 تیم از 19 کشور مختلف دنیا در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

طی سالهای اخیر روسیه در برگزاری مانورهای نظامی بسیار فعال بوده است. اخیراً وزارت دفاع چین اعلام کرد که این کشور و روسیه قصد دارند تا مانورهای دریایی مشترکی را در ماه سپتامبر در دریای جنوبی چین برگزار کنند.

تصمیم چین و روسیه برای برگزاری مانورهای مشترک در این منطقه، پس از آن است که دادگاه بین المللی لاهه با صدور رأی، ادعاهای مطرح شده چین درباره مالکیت جزایر و منابع دریای جنوبی چین را رد کرده است.

چین و روسیه همکاری‌های نظامی و روابط دیپلماتیک نزدیکی دارند. پکن و روسیه به‌طور معمول مانورهای نظامی مشترکی برگزار می‌کنند. چین رأی دادگاه بین المللی در خصوص مناقشه دریای جنوبی چین را رد کرده است.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

فرانسه: در برجام می‌مانیم

آمریکا در آرزوی کاپیتولاسیون جدید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha