‌واحدهای تولیدی حاضر نیستند در حوزه پژوهش هزینه کنند

رحمانی‌فضلی‌: وقتی به استان‌های مختلف سفر می‌کنیم با انبوهی از مشکلات روبه‌رو می‌شویم

 رحمانی‌فضلی‌: وقتی به استان‌های مختلف سفر می‌کنیم با انبوهی از مشکلات روبه‌رو می‌شویم

به گزارش سراج24،عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واحدهای تولیدی باید فعالیت‌های خود را به سمت بهره گیری از دستاوردهای دانش بنیان ببرند و از فعالیت‌های تحقیقاتی و حضور نخبگان بهره بگیرند.

وزیر کشور بیان کرد: برای مثال بیش از 6 هزار واحد تولیدی در مشهد فعال هستند که بخش عمده‌ای از این واحدها نیازمند فعالیت‌های دانش بنیان و بهره گیری از دستاوردهای نخبگان هستند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، شرکت‌های دانش بنیان نیز باید مطابق با نیاز جامعه حرکت کنند زیرا در حال حاضر تنها از طریق مدیریت دانایی می‌توان امور را پیش برد.

وی تصریح کرد: باید ارتباط میان واحدهای پژوهشی و واحدهای تولیدی را تنگاتنگ کرد و در این زمینه باید در وهله نخست برخی فاصله‌ها را از میان برداشت زیرا بسیاری از واحدهای تولیدی حاضر نیستند سرمایه خود را در اختیار امر پژوهش قرار دهند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: در حال حاضر کشور ما به دلیل داشتن نیازهای فراوان و همچنین عناد دشمنان، نیازمند دست‌یابی به مراحل عالی علمی است و بهترین راهکار در این زمینه بهره گیری از دستاوردهای دانشجویان و نخبگان است.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی‌ها همواره باید همراه با راهکار رفع آن باشد گفت: وقتی به استان‌های مختلف سفر می‌کنیم با انبوهی از مشکلات روبه‌رو می‌شویم که راهکاری برای حل آنها ارائه نمی‌شود و از سوی دیگر تمامی پیشنهادات را نیز نباید تنها به بودجه ربط دهیم و پیوند بزنیم.منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

شهادت؛ آرزوی شهید سلیمانی بود

حل مشکلات را نباید به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گره زد

هرکشوری به جای ایران بود توان مقاومت را از دست می داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha