وزیر نفت:

پتروشیمی بوعلی‌سینا ظرف ۳ هفته به مدار تولید برمی‌گردد/ چند روز پراضطراب را سپری کردیم

پتروشیمی بوعلی‌سینا ظرف ۳ هفته به مدار تولید برمی‌گردد/ چند روز پراضطراب را سپری کردیم

به گزارش سراج24، پس از سه روز تلاش شبانه روزی تمامی عوامل ایمنی و آتش نشانی در بندرماهشهر حریق گسترده و خطرناک در برج c2001 مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا کنترل و نهایتا دقایقی پیش خاموش شد.

وزیر نفت که از روز گذشته خود را به محل حادثه رسانده است در جمع خبرنگاران گفت: مخزن c2001 بوعلی در ساعت 2 بامداد خاموش شد و  ازهمه برای انجام این کار ملی سپاسگزارم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در محل پتروشیمی بوعلی سینا حضور دارد گفت: با تلاش سرسختانه، مجاهدانه و فرماندهی عملیات و همچنین تلاش همه آتش نشانها و همکاری شرکت‌های پتروشیمی بوعلی سینا، شهید تندگویان، بندر امام و همه دست اندرکاران استان خوزستان، آتش مهار شد.

زنگنه با تاکید بر این که آتش این مخزن هم اکنون مهار شده و در حال تثبیت وضع آن با فوم پاشی داخل مخزن هستند، تصریح کرد: همچنین عملیات خنک کردن مخزن در حال انجام است تا زنجیره آتش تکرار نشود.

وزیر نفت در پایان گفت: کار مهم و دشواری انجام شد و ازهمه برای انجام این کار ملی سپاس‌گزاری می‌کنم.

استاندار خوزستان نیز از پنجشنبه در محل حادثه حضور یافته به بر روند هماهنگی و عملیات بزرگ خاموش کردن آتش نظارت کند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: عملیات ضربتی که اجرای آن 2 ساعت طول کشید، با موفقیت انجام شد و آتش در مخزن پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر مهار شد.

وی با اشاره به ضرورت ادامه عملیات تا حصول نتیجه قطعی افزود: اکنون در حال تثبیت وضعیت هستیم.

استاندار خوزستان گفت: این آتش با تلاش مجاهدانه تمام نیروهای آتش نشانی از سراسراستان خوزستان مهار شد و توانستیم این مشکل بزرگ را برطرف کنیم.

شریعتی گفت: هم اکنون به همراه وزیر نفت در کنار پرسنل فداکار آتش نشانی در چند متری مخزن ایستاده ایم و مشاهده می‌کنیم هنوز مقدار بسیار کمی آتش گاهی هست و دود غلیظ؛ به لطف خداوند و دعای مردم و همت تیم عملیاتی به زودی اتش به طور کامل مهار خواهد شد.

اخبار مرتبط

حضور دوباره یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران

عملیات اجرایی پتروشیمی اندیمشک آغاز شد

وعده‌ زنگنه مقابل روحانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha