رئیس سازمان حج و زیارت:

هیچ زائر ایرانی در عملیات انتحاری داعش در سامرا به شهادت نرسیده است

 هیچ زائر ایرانی در عملیات انتحاری داعش در سامرا به شهادت نرسیده است

به گزارش سراج24،سعید اوحدی  با محکوم کردن عملیات‌ انتحاری و حمله‌ خمپاره‌ای به اطراف حرم امام‌زاده سیدمحمد در سامرا گفت: گروهک تکفیری ــ تروریستی داعش بامداد امروز (جمعه) ضمن حمله با خمپاره به اطراف امام‌زاده سیدمحمد در مسیر سامرا عملیات انتحاری نیز انجام داد که موجب به شهادت رسیدن و مجروحیت تعداد زیادی از زائران این امام‌زاده شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیچ‌یک از زائران کاروانهای حج و زیارت کشورمان در ساعت حمله گروهک تروریستی تکفیری داعش در این امام‌زاده حضور نداشتند و تمامی زائران ایرانی در صحت و سلامت کامل هستند.

اوحدی با بیان اینکه تردد زائران کشورمان در ساعات شامگاهی انجام نمی‌گیرد، گفت: تمامی کاروانهای حج و زیارت برای اعزام زائران به اماکن مقدسه در طول روز تردد می‌کنند و هیچ‌یک از کاروانها از ساعات شامگاهی برای عبور و مرور به اماکن متبرکه استفاده نمی‌کنند. 

وی تأکید کرد: تمامی کاروانهای سازمان حج و زیارت دارای قرارداد امنیتی با دولت عراق هستند و از سوی تیمهای امنیتی عراقی در مسیر عبور و مرور و تردد محافظت می‌شوند که خوشبختانه هیچ جای نگرانی در این مورد نیست و طی سه سال و نیم گذشته مورد خاصی برای زائران کشورمان اتفاق نیفتاده است.

رئیس سازمان حج و زیارت به حضور پرشمار زائران در عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: زائران کشورمان در شهرهای نجف و کربلا در سلامت کامل مشغول زیارت هستند.

اوحدی در خصوص سفر زائران به سامرا نیز اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به عملیات انتحاری گروهک تروریستی داعش به حرم امام‌زاده سیدمحمد در مسیر سامرا عزیمت به این شهر برای زیارت در این مقطع کنونی انجام نمی‌پذیرد و تا اطلاع ثانوی منتظر نظر مسئولان عراقی در این باره خواهیم بود.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

دو مرزبان ارتش در قصرشیرین به شهادت رسیدند

آتش‌نشان تهرانی در حین عملیات اطفاء حریق به شهادت رسید

درگیری مسلحانه نیروی انتظامی و قاچاقچیان مواد مخدر در جیرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha