دردسر داشتن ریش برای پلیس مسلمان آمریکایی+عکس

دردسر داشتن ریش برای پلیس مسلمان آمریکایی+عکس

به گزارش سراج24،«مسعود سید» پلیس 32 ساله مسلمان آمریکایی، پس از آنکه مدتی ریش خود را نزد و محاسن وی مقداری بلند شد، از سوی شعبه پلیس نیویورک احضار و از کار تعلیق شد.

وی پس از آنکه محاسنش از 1 میلی متر بیشتر شد، ناقض قوانین داخلی پلیس خوانده شد و از انجام هرگونه فعالیتی در این زمنیه ممنوع شد. همچنین اسلحه و دستبند او نیز از او پس گرفته شد.

این افسر مسلمان با انتقاد از این نوع برخورد شعبه پلیس نیویورک اظهار داشت: این اقدام واقعا تحقیرآمیز بود و با این کار به من توهین شد.

این اقدام در حالی از سوی پلیس نیویورک نقض قانون داخلی اداره پلیس خوانده می شود که هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد و گذاشتن و یا زدن محاسن برای افسران پلیس، امری اختیاری عنوان شده است و چندین افسر پلیس دیگر نیز در شهر های مختلف آمریکا، دارای محاسن بلند تر از 1 میلی متر هستند و تاکنون هیچ مشکل قانونی ای برای آنان به وجود نیامده است.

 


«مسعود سید» پلیس مسلمان آمریکا


حال پس از گذشت مدتی از تعلیق مسعود سید از کار، روز چهارشنبه دادگاهی در نیویورک در این باره تشکیل و به شکایت مسعود از شعبه پلیس این شهر رسیدگی شد و طی حکم دادگاه، این شعبه موظف به بازگرداندن این پلیس مسلمان به کار و پرداخت غرامت به او شد.

شایان ذکر است داشتن محاسن در اسلام توصیه شده است و اکثر قریب به اتفاق علمای شیعه و سنی داشتن مقداری از محاسن را که صدق ریش کند، برای مردان لازم و واجب می دانند.


منبع: ابنا


 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha