نویسنده فلسطینی :

هفته‌های آینده شاهد تحول در رابطه عربستان با صهیونیست‌ها خواهیم بود

هفته‌های آینده شاهد تحول در رابطه عربستان با صهیونیست‌ها خواهیم بود

به گزارش سراج24،«راسم عبیدات» آزاده فلسطینی  تاکید کرد: عربستان همواره نقش اصلی را در مطرح شدن پروژه ها و طرح های سیاسی مغایر با حقوق مشروع ملت فلسطین ایفا کرده است.

این نویسندهِ آزاد شده از زندانهای رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: هفته ها و ماههای آینده شاهد تحولات و دگرگونی بزرگی در روابط عربستان وهابی با رژیم اشغالگر صهیونیستی خواهد بود.

وی تصریح کرد: هرگونه حمایت مالی که عربستان وهابی از ملت فلسطین کرده است، هزینه سیاسی برای فلسطینی داشته است و هزینه آن هم این بوده است که سران سازمان آزادیبخش و تشکیلات خودگردان فلسطین در کنار نیروهای مقاومت عربی و اسلامی صف آرایی نکنند.

عبیدات گفت: طرح به اصلاح "طرح صلح عربی" در اجلاس سران عرب در سال 2002 میلادی در بیروت مطرح شد و امتیازاتی واقعی و مجانی را به زیان حقوق ملت فلسطین بویژه درباره حق بازگشت به صهیونیست ها تقدیم کرد اما وقتی رژیم صهیونیستی همین طرح را نیز نپذیرفت، کاستن از سقف خواسته های آن ادامه یافت تا شاید صهیونیست ها آن را قبول کنند. در مرحله بعدی، تلاش شد تا این طرح تعدیل شود؛ به گونه ای که شامل هیچ بندی نباشد که از بازپس گیری جولان اشغالی سوریه حرفی نزند و به حق بازگشت فلسطینی ها در آینده نزدیک یا دور نپردازد.

وی درباره تحول در روابط بین عربستان و رژیم صهیونیستی تصریح کرد: الان توطئه از سوی عربستان آشکار و واضح شده است. این کشور روابط محرمانه سری امنیتی و نظامی و اطلاعاتی خود با رژیم صهیونیستی را بعد از سالهای طولانی علنی کرده است؛ به گونه ای که در سازمان ملل به نفع دانی دنون نامزد تندرو صهیونیست ها برای تصدی ریاست کمیته حقوقی قانونگذاری و مبارزه با تروریسم رای داد تا اینکه رژیمی که انواع تروریسم را علیه ملت فلسطین مرتکب می شود، عضوی در ریاست کمیته ای باشد که قانون وضع می کند و تعیین می کند که تروریسم چیست و طور باید با آن مبارزه کرد و جنگید!

عبیدات افزود: اینجا نمی خواهیم از بی اخلاقی بین المللی و برخورد گزینشی و دوگانه سخن بگوییم بلکه می خواهیم از کشوری (عربستان) سخن بگوییم که فتنه انگیزی مذهبی (بین اهل سنت و شیعیان) را رهبری کرده و می کند و قتل و ویرانی را در  جهان عرب گسترش می دهد و روابط خود با رژیم صهیونیستی را علنی می کند و ائتلاف راهبری با این رژیم ایجاد می کند و فریبکاری و دروغ گویی و گمراه کردن افکار عمومی را انجام می دهد زیرا درگیری را به طور بنیادین و ریشه ای از درگیری بین "عربها و صهیونیست ها" به درگیری بین "عربها و ایران" منحرف کرد و این کار را تحت این بهانه کرد که "ایران خطری برای جهان عرب و جغرافیای آن به شمار می رود و نه رژیم صهیونیستی".

این نویسنده گفت: هفته ها و ماههای آینده شاهد تحولات و دگرگونی بزرگی در روابط عربستان وهابی با رژیم اشغالگر صهیونیستی خواهد بود و حمله به حقوق ملت فلسطین و به طور مشخص حق بازگشت آوارگان فلسطینی برای از بین بردن آن شدت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: عربستان با تعداد زیادی از شیخ نشین های عرب حوزه خلیج فارس برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و ایجاد یک رهبری فلسطینی جایگزین تلاش می کند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

سعودی‌ها، ایران، سوریه و قطر را دور زدند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha