مولایی باید تکان جدی بخورد

انوشیروانی: مسئولیت رستمی در المپیک با فدراسیون است، نه من!/سلیمی طلایی می‌شود، مرادی همه را شوکه می‌کند

انوشیروانی: مسئولیت رستمی در المپیک با فدراسیون است، نه من!/سلیمی طلایی می‌شود، مرادی همه را شوکه می‌کند

به گزارش سراج24، سجاد انوشیروانی، در خصوص شرایط تیم ملی وزنه‌برداری اظهار داشت: خدا را شکر خوشحالیم که دومین تورنمنت در سال جدید را به خوبی و خوشی تمام کردیم. به اهدافی که داشتیم، رسیدیم و نفراتی که در اردو خوب کار کردند را شناسایی کردیم.

وی افزود: بهادر مولایی و علی هاشمی در هفته آخر اردوی اردبیل یک مقدار از ناحیه زانو و چهارسر دچار مشکل شدند و یک مقدار آن صلابت و شکل خوب‌شان را از دست داده بودند، اما خدا را شکر در این مسابقات بهتر از مسابقات آسیایی کار کردند. اردوی بعدی تیم ما هفته بعد در تهران است و خدا را شکر جام فجر را هم به خوبی پشت سر گذاشتیم و برای المپیک به خوبی آماده می‌شویم.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در خصوص اظهارنظر کیانوش رستمی مبنی بر اینکه با سرمربیگری خودش رکورد دنیا را شکسته است، خاطرنشان کرد: کیانوش رستمی شرایط بسیار خوبی دارد. کیانوش یکی از وزنه‌برداران و ورزشکاران شایسته کشورمان است و ما باید قدردان او و امثال او باشیم که از جان و دل مایه می‌گذارند. او رکورد دنیا را شکست و به کیانوش تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم که در المپیک هم این مهم را به دست بیاورد.

انوشیروانی ادامه داد: ما این شرایط رستمی را قبول نکردیم ولی فدراسیون این شرایط را پذیرفت و من طی نامه‌ای به فدراسیون این مسئولیت را در المپیک از خودم سلب کردم ولی هر کمکی هم از دست من بربیاید برای کیانوش انجام می‌دهم ولی کیانوش خودش تمرین می‌کند و زیر نظر فدراسیون کار خواهد کرد و فدراسیون هم این شرایط را قبول کرده است.

وی در مورد وضعیت سهراب مرادی و اینکه بعد از 3 سال وی به راحتی وزنه‌هایش در مسابقات جام فجر را بالای سر برد، گفت: سهراب مرادی یکی دیگر از سرمایه‌های خوب ما است و می‌تواند در المپیک افتخار بزرگی برای ما رقم بزند و ما این وزنه‌بردار را حفظ می‌کنیم. او باید دومین مسابقه‌اش را هم بعد از یک مسافرت طولانی پشت سر بگذارد و برای مسابقات المپیک آماده شود و مطمئن باشید که خبرهای خیلی خوب و باشکوهی از سهراب مرادی در المپیک خواهید شنید و او همه را شوکه می‌کند.

نایب قهرمان المپیک عنوان کرد: در وزن مرادی، علی هاشمی خیلی خوب تمرین می‌کند و بسیار زحمت می‌کشد و نسبت به مسابقات آسیایی  12، 13 کیلو بیشتر وزنه زد و حتی زیر وزنه 220 کیلو در حرکت دوضرب رفت. اگر بتوانیم حرکت یک ضربش را یک مقدار بیشتر کنیم و حرکت دوضرب را هم حفظ کند، می‌تواند در المپیک مدال‌آور باشد. بعد از او محمدرضا براری فوق‌العاده بود و به نظر من خوب کار کرد و روز به روز بهتر می‌شود و اگر 45 روز آینده مشکل خاصی پیش نیاید، محمدرضا براری یکی از بهترین‌های ما خواهد بود. ایوب موسوی در دسته 85 کیلوگرم نیز یک جوان جویای نام است و تازه آمده به سمت این وزنه‌ها و روز به روز رشد می‌کند، نسبت به مسابقات آسیایی که یک ماه پیش داشتیم 8 کیلو وزنه‌هایش را بالا برده، در دو ضرب خیلی خوب کار کرده و 208 کیلو را کشید، در حالی‌ که در مسابقات آسیایی 200 کیلو را نتوانست بزند.

انوشیروانی تصریح کرد: ما دیدمان رو به جلو است و امیدواریم که با یک برنامه‌ریزی خوب بتوانیم بچه‌ها را با سلامت کامل به یک آمادگی کامل برسانیم برای مسابقات و بتوانیم 5 نفر اصلی را انتخاب کنیم. در مورد دسته فوق سنگین هم باید خدمت‌تان عرض کنم که بهادر مولایی باید یک تکان جدی بخورد، آن آسیب‌دیدگی در اردبیل برایش اتفاق نمی‌افتاد اینجا می‌توانست وزنه‌های خیلی خوبی بزند، در تمرینات وزنه‌های خوبی می‌زند، یک مقدار بدشانس است. خدا را شکر می‌کنم که بهداد سلیمی با این شرایط برگشته است و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بهداد سلیمی را به شرایط ایده‌آل برای مسابقات المپیک برسانیم و در المپیک از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند. او به اعتقاد من طلایی می‌شود، البته اگر همین روند را ادامه دهد.

وی در خصوص ترکیب تیم‌ کشورمان برای المپیک اظهارداشت: ما 7 نفر داریم و تا روز آخر در وزنه‌برداری هیچ چیز مشخص نیست. هر اتفاقی ممکن است بیفتد و انشاءالله به امید خدا تیمی خوب را راهی المپیک کنیم.

اخبار مرتبط

چرا هیچ مربی‌ای حاضر نشده هدایت تیم امید را بپذیرد!؟

بازدید رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی از مرکز ملی فوتبال

زلاتکو ماتسا وارد ایران شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha