پایگاه آمریکایی؛

افزایش رفتارهای زنانه مردان ایرانی/ برش های زیبایی روی صورت مردان ایرانی +فیلم و عکس

افزایش رفتارهای زنانه مردان ایرانی/ برش های زیبایی روی صورت مردان ایرانی +فیلم و عکس

به گزارش سراج24، پایگاه خبری شبکه "ان بی سی نیوز" آمریکا (NBC News) با انتشار گزارشی تحت عنوان "عمل جراحی زیبایی بینی، شکم و سینه در ایران بسیار زیاد شده است" به عمل زیبایی در ایران و توجه بیش از حد جوانان ایرانی به آن پرداخت.

در ابتدای این گزارش آمده است: «عمل پلاستیک، به تجارتی بزرگ در ایران تبدیل شده است. در مراکز خرید، بازارها، خیابان های شلوغ تهران و حتی در پست های اینستاگرام، باندها و چسب هایی که بر صورت و اندام ایرانیان جای گرفته، نشان می دهد که اقشار مختلف مردم ایران به عمل جراحی زیبایی روی آورده اند. جراحی بینی بسیار رایج است و می توان آن را به عنوان نماد حراجی زیبایی دانست.»
این پایگاه آمریکایی به مصاحبه با دکتر سید جواد امیری زاد، در این رابطه پرداخته و به نقل از وی می نویسد: «پس از عمل جراحی بینی، آن ها بسیار زیباتر به نظر می رسند.»

لینک دانلود


ان بی سی نیوز در ادامه آورده است: «بیش از 60 درصد از عمل های جراحی دکتر امیری زاده بر جراحی بینی تمرکز دارد. اما او می گوید که درخواست ها برای عمل ایمپلنت سینه و جراحی شکم و لیپوساکشن نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

زن ها تنها کسانی نیستند که به دنبال تغییر چهره و زیباتر شدن هستند. تعداد مردهایی که به خاطر اهمیت بیش از حد به زیبایی حاضرند زیر تیغ بروند نیز افزایش چشم گیری داشته است. دکتر امیری زاده می گوید در حدود 25 سال پیش تنها 5 درصد از مشتریان او مرد بوده اند. اما این رقم اکنون به 35 درصد رسیده است.»

در این گزارش تلاش شده تا به عمد، محدودیت های حجاب اسلامی علت روی آوردن جوانان ایرانی به عمل جراحی زیبایی، معرفی شود اما اشکال اساسی این است که حجاب چه ارتباطی به افزایش تمایل مردان ایرانی به جراحی ها زیبایی می تواند داشته باشد؟! آن هم در حالی که با روند رو به رشد فعلی شاید تا چند سال آینده با جراحی بانوان برابری کند.

این پایگاه آمریکایی در ادامه به بازار عمل جراحی زیبایی پس از توافق هسته ای پرداخته و به نقل از دکتر امیری زاده می نویسد: «ما بهترین متخصصان عمل جراحی پلاستیک در دنیا را داریم اما متاسفانه در سال های گذشته به دست آوردن تجهیزات لازم بسیار سخت بوده و جذب بیمار خارجی نیز به علت محدودیت های موجود، امکان پذیر نبوده است.

او با اشاره به توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی و برداشته شدن برخی محدودیت ها می گوید: "ایران می تواند به قطب گردشگری پزشکی خاورمیانه تبدیل شود."»

در انتهای این گزارش به تلاش جوانان برای جلب توجه دیگران از طریق عمل زیبایی اشاره شده و آمده است: «صرف نظر از اینکه در آینده چه رخ خواهد داد، ایرانیان هنوز برای انجام عمل جراحی زیبایی هجوم می آورند. یک بازیگر 26 ساله ایرانی به ان بی سی نیوز گفت که دست کم، شش نفر از 10 نفر دوستانش عمل زیبایی بینی انجام داده اند. مردم عمل جراحی زیبایی را یک جور کلاس می دانند. تا حدی که برخی دوست دارند عمل جراحی بینی شان نقص های کوچکی داشته باشد که مردم متوجه شوند که آن ها عمل کرده اند؛ یا اینکه باندها و چسب های روی صورتشان را حتی بیش از میزان مورد نیاز باقی می گذارند تا همه بدانند که آن ها  عمل کرده اند.»

 

اخبار مرتبط

سخنان روحانی درباره حوادث اخیر+فیلم

همه مردم ایران ساعت ۱۷:۲۲ امروز به آسمان نگاه کنند

مهمان پذیری مثال زدنی ایرانیان از شبکه های اجتماعی/ چقدر با الفبای مجازی آشنا هستیم؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha