دبیر انجمن قطعه سازان ایران:

خودروسازان هنوز با سازوکار قبل از تحریم پول انتقال می‌دهند

خودروسازان هنوز با سازوکار قبل از تحریم پول انتقال می‌دهند

به گزارش سراج24، ساسان قربانی ، با اشاره به اینکه هنوز نقل و انتقال پول بین بانک‌های بزرگ اروپایی با مشکلاتی همراه است، اظهار داشت: اما این محدودیت‌ها به این معنی نیست که دست روی دست گذاشته و اقدام کارآمدی را برای اجرایی شدن تفاهم نامه‌ها انجام ندهیم بلکه مانند شرایط قبل از رفع تحریم‌ها با ابزارهای خاص و به سختی فعالیت انتقال پول را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه دربحث سرمایه گذاری اجرایی شدن تفاهم نامه‌ها، سفارش‌گذاری‌ها با شرکای خارجی با مشکلات زیادی همراه هستیم، افزود: اخیراً مشکلات داخلی از جمله نبود زیرساخت برای جذب سرمایه گذاری خارجی نیز بر حجم مشکلات افزوده است.

دبیر انجمن قطعه سازان ایران با تأکید براینکه انتظار این بود که بعد از برجام مشکلات حل شود، تصریح کرد: نقل و انتقال پول یک مسئله حساس است که دولت باید در این رابطه اقدام لازم را انجام دهد تا طرف خارجی به تعهدات خود عمل کرده و موانع را برطرف کند.

قربانی اضافه کرد: هنوز فرصت‌ها از دست نرفته است ولی اگر این شرایط طی چندماه آینده ادامه پیدا کند عوارض تأخیر در اجرای تفاهم‌نامه‌ها آسیب‌های زیادی را وارد خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه نگران آن هستیم با استمرار مشکلات نقل و انتقال پول تفاهم‌نامه‌هایی که برای تنظیم آنها زحمت بسیاری کشیده شده از بین برود، گفت: تا هر زمان که اجرایی شدن این تفاهم نامه‌ها با تأخیر روبرو شود هزینه زیادی به بخش‌های مختلف  تحمیل خواهد شد.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

کاهش قدرت مذاکره پادشاهی سعودی در وین

هند قصد دارد به خرید نفت ایران به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز همچنان ادامه دهد

آمریکا می‌تواند معافیت‌های نفتی ایران را تمدید نکند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha