‌وزیر جهاد کشاورزی: ۸ میلیون تن گندم در انبارها ذخیره داریم‌/مشکل کم‌آبی توجیه است

‌وزیر جهاد کشاورزی: ۸ میلیون تن گندم در انبارها ذخیره داریم‌/مشکل کم‌آبی توجیه است

به گزارش سراج24،محمود حجتی عصر امروز در مراسم افتتاح فاز نخست طرح پرورش گوسفند داشتی افشاری 5 هزار راسی مولد با بیان اینکه برای توجیه تنبلی خود می‌گوییم کشور کم آب است، اظهار داشت: درست است که کشور خشک است ولی ما نیز از بسیاری منابع خود غافل هستیم.

وی به میزان گندم‌های ذخیره شده در انبارهای سطح کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بین 7 تا 8 میلیون تن گندم در انبارها ذخیره شده است.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در حالی بیش از 7 میلیون تن گندم در انبارهای سطح کشور ذخیره شده که هنوز فصل خرید گندم از کشاورزان آغاز نشده است.

وی ضمن تاکید بر حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی یادآور شد: توسعه صادرات و استفاده از منابع ارزنده خارجی از جمله موارد مورد تاکید در اقتصاد مقاومتی است.

حجتی به توانمندی‌های بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: کشاورزی محور توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

وی ابراز کرد: در پاسخ به سئوال برخی‌ها که می‌گویند عرضه زیاد سبب ایجاد وضعیت اسفناک کنونی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی شده است باید گفت که آیا دانش، علم، اطلاعات و ابزارهای در اختیار ما بیشتر از افزایش تقاضا نیست؟

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با وجود توانمندی‌های گسترده در بخش کشاورزی متاسفانه آگاهانه و یا ناآگاهانه قسمت قابل توجهی از منابع طبیعی و خدادادی خود را هدر می‌دهیم، بیان کرد: این موضوع به دلیل کم‌توجهی و نادیده گرفتن نعمت‌های الهی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه هر زمان با دلسوزی کار کردیم به نتیجه رسیدیم، عنوان کرد: برای توجیه تنبلی خود می‌گوییم کشور خشک و کم آب است.

اخبار مرتبط

بعدازظهر امروز وزیر جهادکشاورزی وارد ایلام می شود

کاشت درخت به مناسبت هفته منابع طبیعی

مهارت آموزی و انتقال یافته‌های نوین به عرصه‌ها اولویت سازمان نظام مهندسی کشاورزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha