سیف: به دنبال حداکثر استفاده از پسابرجام و مراودات دوباره با بانک‌های خارجی هستیم

سیف: به دنبال حداکثر استفاده از پسابرجام و مراودات دوباره با بانک‌های خارجی هستیم

به گزارش سراج24،دکتر ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سمینار برجام و اقتصاد مقاومتی (فرصت ها و ظرفیت ها) که با حضور روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: تمامی مساعی ما برای استفاده حداکثری و بهره برداری از فضای پسا برجام با شرایط مناسب بانکی است تا مراودات و روابط بانکی میان بانک ها و کشورمان با بانک ها ی خارجی را به صورت عادی قبلی برگردانیم.

رئیس بانک مرکزی به ایجاد  آرامش وثبات اقتصادی در پسا برجام اشاره کرد و گفت: برخی سازوکارهای بانکی به علت توقف چند ساله اینگونه مراودات نیاز به احیای استانداردهای جدید بانکی دارد و این اعاده سازی برگهای فنی نیز به زمان نیاز دارد.

ولی الله سیف در ادامه گفت: خوشبختانه دیدار هیات های سیاسی و اقتصادی از کشورمان موجب شده است تا به موازات آن روابط بانکی به حالت طبیعی باز گردد تا بتوانیم از تفاهم نامه های اقتصادی بهره برداری نماییم.

رئیس بانک مرکزی گفت: با اشاره به مقدمات فراهم شده زمینه های مراودات با بانک های مختلف کشورهای به تدریج در حال شکل گیری است.

دکتر سیف از ایجاد دفتر و شعب بانک های خارجی در کشورمان استقبال کرد و گفت: ما فضا را برای ایجاد شعب بانک ها در چهارچوب اعتماد و منافع متقابل مساعد می بینیم و از جمله تسهیلاتی که قانونگذار فراهم ساخته اعطای 40 درصد سرمایه گذاران خارجی است.

اخبار مرتبط

تغییر میانجی‌گری به نفع ایران؟

زنگنه: نمی‌توانم درخواست‌های نفتی ایران در مهلت ۶۰ روز به اروپا را صریح بیان کنم

دلار کمترین واکنش را به اقدام جدید ایران در خصوص برجام داشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha