ثروتی :

دولت در موضوع مصادره اموال ایران «مقابله‌ به‌ مثل»کند

دولت در موضوع مصادره اموال ایران «مقابله‌ به‌ مثل»کند

به گزارش سراج24،موسی‌الرضا ثروتی، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حکم دیوان عالی آمریکا برای مصادره 2 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران گفت: دولت وظیفه دارد تا به هر روش ممکن از طریق دادگاه‌های داخلی و بین‌المللی آمریکا را محکوم کند و دست به اقدام مقابله ‌به ‌مثل بزند.

وی افزود: آمریکا جنایات زیادی را علیه ملت ایران چه از طریق ترور اشخاص، کودتاها و.... علیه ملت ایران مرتکب شده است که باید این موضوع از طریق حقوقی مورد پیگیری قرار گیرد و دادگاه‌های ما باید در این مورد حکم صادر کرده و آمریکا را محکوم کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اظهار داشت: پس از صدور حکم مصادره 2 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران از سوی دیوان عالی آمریکا، دولت این کشور از این حکم حمایت کرد. اما متأسفانه ما در کشورمان شاهد بودیم که به جای استیفای حقوق ملت، افراد و دولت‌های قبل در داخل مورد اتهام قرار می‌گیرند.

ثروتی خاطرنشان کرد: آمریکا در باطل خود جدی است، اما ما در حق خود جدی نیستیم. آنها حقوق ما را ضایع می‌کنند و برجام را اجرا نمی‌کنند. اما متأسفانه ما یک بار هم از این کشور به سازمان ملل یا به مجامع دیگر بین‌المللی شکایی نداشته‌ایم.

وی در پایان گفت: لازم است در این ارتباط دولت با جدیت و قدرت تمام اقدامات مقابله‌ به‌ مثل را در مقابل آمریکا انجام دهد.

اخبار مرتبط

نئولیبرالیسم در پس فاجعه تیان آنمن

سرنوشت روحانی با مجلس اصولگرا چه خواهد شد؟

فیلم| لزوم همراهی مردم و دولت در مشکلات از نگاه امام خمینی ره

0 نظر

ارسال نظر

capcha