با تصویب هیئت دولت

بنیاد شهید موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع‌رسانی اسناد و آثار ایثارگران شد

 بنیاد شهید موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع‌رسانی اسناد و آثار ایثارگران شد

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیئت وزیران با توجه به نقش مهم زنان در تحکیم بنیان خانواده، ضمن حمایت از این نقش تأثیرگذار، بر اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار و زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد. ایجاد فرصت‌های مناسب اشتغال و بازار کار، تحصیل و مدیریت، تأمین امنیت اجتماعی و حمایت حقوقی نیز از دیگر محورهای مورد تأکید هیأت وزیران بود.

دولت همچنین بررسی پیشنهادهای معاونت امور زنان و خانواده و بسته سیاستی توان افزایی زنان را در جهت بررسی دقیق تر به کمیسیون اجتماعی هیأت وزیران ارجاع داد.

هیئت وزیران با تأکید بر ضرورت حفظ، جمع آوری و نگه داری کلیه اسناد فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی مکتوب و غیرمکتوب شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع رسانی اسناد و آثار ایثارگران کرد.

آئین‌نامه اجرایی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تصویب رسید که به موجب این آیین نامه، جمع آوری اسناد و آثار از ایثارگران، صرفاً توسط و از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام خواهد شد و دستگاه های مشمول موظف به همکاری و هماهنگی با بنیاد و تحویل اصل اسناد و آثار گردآوری شده به استثنای اسناد و پرونده های دولتی هستند.

صدور مجوز انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت اساسنامه پلیس کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکوپل) از دیگر مصوبات این جلسه هیئت وزیران بود.

دولت همچنین برخی از مواد آیین نامه اجرای قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات را اصلاح کرد.

اخبار مرتبط

پیام رئیس بنیاد شهید در پی بازگشت پیکر شهدای مدافع حرم به کشور

بررسی پروژه «عبور از روحانی» توسط اصلاح‌طلبان

توضیحات دادستان تهران درباره جزئیات پرونده یاشار سلطانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha