وقتی اسکانیا دوباره فاجعه آفرید/آخرین جزئیات از واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری

وقتی اسکانیا دوباره فاجعه آفرید/آخرین جزئیات از واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری

به گزارش سراج24،بعد از ظهر روز پنجشنبه 2 اردیبهشت‌ماه اتوبوس اسکانیا حامل دانش‌آموزان هنرستان کوثر شهرکرد در محور تربت حیدریه ـ دولت‌آباد در مسیر بازگشت واژگون و 2 تن از دانش‌آموزان کشته و 24 نفر نیز مجروح شدند.

سارا امیدی و نسترن علوی 2 جان‌باخته این حادثه هستند که نسترن علوی از ورزشکاران استان در رشته اسکیت که سابقه حضور در لیگ اسکیت را نیز دارد.

تخطی از سرعت مطمئنه، انحراف به راست، عدم ایمنی و مقاوم‌سازی اتوبوس اسکانیا و اقدام به تغییر مسیر ناگهانی از سوی راننده از علت‌های این واژگونی ذکر شده است.

اتوبوس اسکانیا در طول سال‌های گذشته سبب حوادث بیشماری در کشور شده و با وجود این همچنان در جاده‌های کشور یکه‌تاز است.

اگر مسئولان نسبت به ایمن‌سازی این اتوبوس اهتمام و وظیفه‌شناسی بیشتری داشته باشند بدیهی است که شاهد کاهش حوادث جاده‌ای از این قبیل خواهیم بود.

حادثه 2 اردیبشت‌ماه در مشهد، حادثه سال 91 راهیان نور شهرستان بروجن که سبب فوت 22 دانش‌آموز، مدیر و معاون مدرسه، سرپرست اردو و کمک راننده شد را بار دیگر در اذهان مردم استان تداعی کرد.

*پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس در مراجع قضائی

مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: همه دانش‌آموزان زیرپوشش بیمه دانش‌آموزی بوده‌اند و همه مراحل قانونی مربوط به بیمه آن‌ها انجام شده است.

بهروز امیدی افزود: راننده هم‌اکنون در بازداشت است و پیگیر حادثه واژگونی اتوبوس در مراجع قضائی هستیم.

*برخورد قانونی با راننده متخلف در مبدأ انجام می‌شود

مدیرکل حمل و نقل استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه راننده از شرکت مسافربری ایران‌پیما‌ست، اظهار داشت: برخورد قانونی با راننده متخلف در مبدأ و مکانی که راننده صورت وضعیت گرفته یعنی در مشهد و تهران انجام می‌شود.

منوچهر سلمان‌زاده با بیان اینکه بسته به نوع تخلف در کمیسیون ماده 11 با راننده متخلف و کمیسیون ماده 12 با شرکت متخلف برخورد می‌شود، افزود: تمام تلاش خود را برای ایمن‌سازی ناوگان به کار خواهیم بست.

*تخطی از سرعت مطمئنه و عدم ایمن‌سازی اسکانیا موجب بروز حادثه شد

رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: براساس گزارش پلیس‌راه استان خراسان رضوی این حادثه 2 اردیبهشت‌ماه ساعت 15:30 بعد از ظهر رُخ داده است.

سرهنگ رحمت‌الله نجفی افزود: 50 درصد از علت تصادف مربوط به راننده و تخطی از سرعت مطمئنه و 50 درصد مربوط به عدم ایمنی و مقاوم‌سازی سقف اتوبوس اسکانیا گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: در طول سال‌های گذشته اتوبوس اسکانیا سبب حوادث متفاوتی در کشور شده که گزارش آن از سوی پلیس راه منتشر شده است.

رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: رانندگان استان چهارمحال و بختیاری نسبت به سایر استان‌ها قانونمندتر هستند و متأسفانه در این حادثه تصمیم راننده عجولانه بوده است.

اخبار مرتبط

چشم شهرداری به جیب مردم

اسامی شهدای حادثه سقوط بالگرد اورژانس اعلام شد

مسیرهای اتوبوس رانی برای انتقال شهروندان به مراسم ۱۲ بهمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha