رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش:

تازه‌ترین پایگاه نیروی زمینی ارتش با تجهیزات پیشرفته و عوامل آموزش‌ دیده در دریا، زمین، هوا و پدافند تشکیل شد

تازه‌ترین پایگاه نیروی زمینی ارتش با تجهیزات پیشرفته و عوامل آموزش‌ دیده در دریا، زمین، هوا و پدافند تشکیل شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدقاسم وفا در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان کاشان اظهار داشت: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران 2 تفکر به وجود آمد، نخست اینکه ارتش ایران باید منحل شود که این موضوع از جانب آمریکا مطرح شد، موضوع دوم نیز نیاز ایران به ارتش بود.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید پیرامون سرباز افزود: خداوند سربازی را که در راه او قدم برداشته دوست دارد، صفوف محکمی از سربازان اسلام در برابر دشمن قرار دارند که این سربازان، ارتش و سپاه را خداوند متعال دوست دارد.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضرت علی (ع) می‌فرماید، وقتی‌که طبقات جامعه را تقسیم می‌کنند، یکی از طبقات جامعه ارتش اسلام است، همچنین ارتش و سپاه اسلام برای ملت دژهایی محکمی هستند.

وی تصریح کرد: ارجمندی و حفاظت از اسلام و دین به‌ وسیله نیروهای سپاه و ارتش میسر شده است، همچنین حضرت علی (ع) می‌فرمایند به ‌وسیله ارتش و نیروهای مسلح است که راه‌ها امنیت پیدا می‌کنند.

وفا با بیان اینکه وجود نیروهای مسلح برای ملت امنیت آفرین است، گفت: این امنیت حاصل نمی‌شود مگر به‌وسیله نیروهای مسلح، برخورداری از امنیت در همه‌چیز اهمیت دارد، اگر امنیت نباشد اقتصاد، علم و دانش هم وجود ندارد و مردم نمی‌توانند شهر و دیار خود را حفظ کنند و در سایه امنیت مردم و ملت می‌توانند زندگی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این امنیت را نیروهای مسلح به وجود می‌آورند، همه کشورها و همه انسان‌ها تلاش می‌کنند برای خود، خانواده و شهرشان امنیت برقرار کنند، همچنین دولت‌ها تلاش می‌کنند نیروهای مسلح تشکیل‌ دهنده کشور خود را حفظ کنند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه همه موجودات یک وسیله دفاعی دارند، افزود: برخی از کشورها قدرتمند هستند، استقلال و امنیت کشورشان را مانند جمهوری اسلامی ایران خود بر عهده می‌گیرند که خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران توان حفظ استقلال و امنیت کشورش را دارد.

وی افزود: همه دولت‌ها تلاش می‌کنند که سپاه و ارتش تشکیل دهند، بعضی توانمند و بعضی دیگر توان تشکیل سپاه را ندارند و از این‌رو قرارداد امنیتی می‌نویسند و اتحادیه تشکیل می‌دهند، در همین راستا 14 کشور اتحادیه کشورهای خلیج‌فارس را تشکیل دادند که قادر به برقراری امنیت در منطقه و کشور خود نیستند.

وفا با اشاره به اینکه زمانی که مردم مظلوم بحرین علیه خلیفه خود اعتراض کردند عربستان نیروهای خود را در آن کشور پیاده و مردم را سرکوب کرد، گفت: در یمن نیز که مردم علیه حاکم فاسد خود قیام کردند سران عرب در آنجا جمع شده و مردم مظلوم یمن را به شهادت رساندند، اما جمهوری اسلامی ایران پای امنیت خود ایستاده و آن را حفظ کرده است.

وی با اشاره به توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: نیروی زمینی ارتش 400 پایانه دارد که یکی از پایانه‌های تازه تشکیل شده شامل تجهیزات پیشرفته، عوامل آموزش‌ دیده در دریاها، زمین و هوا و پدافند است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه تصمیم امام خمینی (ره) فصل الخطاب مناقشات بر سر موضوع ارتش بود، گفت: امام فرمودند، در روز 29 فروردین ارتش با تمام سازوبرگ نظامی به خیابان‌ها بیاید و مردم هم استقبال کنند، این اتفاق نیز افتاد و نیروهای ارتش در این روز مراسم رژه برگزار کردند و شعار "ارتش فدای ملت" سر می‌دادند مردم هم در جواب شعار "ملت فدای ارتش" سر دادند.

وی بیان کرد: این پیام نورانی امام راحل سبب شد تا کدورتی که در حکومت‌نظامی برخی از شهرها مانند، قزوین، تبریز، اصفهان، مشهد، تهران و شیراز به وجود آمده بود از بین برود.

وفا با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در 8 سال دفاع مقدس از صفوف رزمندگان جدا نشد، خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش 48 هزار شهید و 125 هزار جانباز ، 25 هزار آزاده و 3 هزار جاویدالاثر تقدیم اسلام کرده است.

اخبار مرتبط

رزمایش مرکب «کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲» برگزار می‌شود

ایران در حال پشت سرگذاشتن سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ است

امیر دادرس: رژیم صهیونیستی قدرت «هماوردی» با ما را ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha