مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری تهران خبر داد

پیشگیری از ۶۵۰ ساخت‌وساز غیرمجاز در ایام نوروز

پیشگیری از ۶۵۰ ساخت‌وساز غیرمجاز در ایام نوروز

به گزارش سراج24، ابوالقاسم چیذری در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران اظهار داشت: همه دست‌فروشان معابر سطح شهر تهران با نوع جنسی که به فروش می‌رساندند یا مافیایی که در نقاط مختلف وجود داشت شناسایی شدند و در مصاحبه‌ها و نشست‌های قبلی اشاره کردم که شناسایی این افراد در محور 15 خرداد، میدان هفت تیر، تجریش و ... به چه صورت بوده است.

وی ادامه داد: از آذرماه سال 94 که کار را به صورت رسمی تحویل گرفتیم 3 دوره آموزش اخلاق حرفه‌ای برای کارکنانمان برگزار کردیم. در حال حاضر نیز نیروهای ما هفته‌ای یک بار به محل آموزش می‌آیند و آموزش‌های مربوطه را فرا می‌گیرند.

مدیر عامل شرکت شهربان شهرداری تهران در ارتباط با برخورد با نیروهای خاطی گفت: در کمیته انضباطی با همه نیروهای خاطی برخورد شده و در این راستا 300 نفر از نیروهایمان اخراج شده‌اند که این امر در درازمدت آثار خود را در جامعه نشان می‌دهد.

چیذری افزود: در ایام نوروز در سطح حریم ده‌گانه شهر تهران حدود 650 مورد تخلف در ساخت و ساز و 60 مورد تخریب یا دفع اثر بنای غیرمجاز در حریم صورت گرفت در حوزه شهربان نیز از 25 اسفند تا 7 فروردین همه کارگاه‌های ساختمانی باید تعطیل می‌شد که خوشبختانه این اتفاق در سال جاری بهتر از سنوات گذشته رخ داد.

وی با بیان اینکه حلقه مفقوده‌ای به نام بی‌انگیزگی در نیروهای شرکت وجود داشت، گفت: تلاش کردیم با توجه به اینکه این نیروها ویترین کار شهرداری محسوب می‌شوند در راستای افزایش انگیزه و پاکدستی آنها با توجه به سیاست‌هایی که داشتیم گام‌های خوبی برداریم.

مدیر عامل شرکت شهربان شهرداری تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بیشترین پیشگیری از تخلفات مربوط به چه مناطقی بوده است، گفت: حریم‌های جنوبی شهر تهران بیشترین آمار جلوگیری و پیشگیری از تخلف را داشته‌اند و مناطق شمالی در این خصوص مصون مانده‌اند.

چیذری در پاسخ به سؤالی درباره ساماندهی دستفروشان در روزهای پایانی سال، گفت: بعد از چند سال نخستین شب عیدی بود که خیابان 15 خرداد، چهارراه امیراکرم، میدان هفت تیر و میدان تجریش از دستفروشی مصون ماند، البته در حاشیه این نقاط، اماکنی مشخص کردیم که این افراد بتوانند درآمدی در روزهای پایانی سال کسب کنند. به عنوان مثال در تجریش پایانه‌ مینی‌بوس‌رانی و در 15 خرداد باب همایون برای دستفروشان در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: طرح‌های ویژه باید پایدار باشد، البته بعد از برخورد با مافیای پشت پرده عملاً مقاومت کمتر می‌شود و نیازمند از غیرنیازمند شناسایی خواهد شد و می‌توان نقاط مناسبی به این دسته از افراد اختصاص داد.

مدیر عامل شرکت شهربان شهرداری تهران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره آخرین اخبار مربوط به حادثه کارواش سعادت‌آباد گفت: ما با نفس عمل و موضوع موافقیم، چرا که قانونی بوده اما روش کار را تایید نمی‌کنیم. در فیلمی که در خصوص این درگیری منتشر شد 3 نفر از نیروهای شرکت شهربان که چماق در دست داشتند شناسایی و اخراج شدند و دو نفر دیگر که با لگد به در می‌کوبیدند به حالت تعلیق درآمده‌اند و کمیته انضباطی در خصوص آنها تصمیم‌گیری خواهد کرد.

چیذری افزود: 16 شهربانی که در ماجرای کارواش حضور داشتند در بازداشت نیستند و حکمی درباره آنها مطرح نشده، اما این افراد برای ارائه توضیحاتی در دادسرا حاضر شدند که این موضوع نیز مربوط به سرقت از گاوصندوق کارواش بوده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا چماق جزو ابزار نیروهای شهربان است، گفت: قطعا ابزار ما چماق نیست، اما اگر کسی به نیروهای ما حمله کند به دو نحو تقابل صورت می‌گیرد یکی از آنها دفاع است و یکی دیگر استفاده از ابزاری چون گاز اشک‌آور که مجوز آن به نیروهای ما داده شده است.

مدیر عامل شرکت شهربان شهرداری تهران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی مافیای لبوفروشی در تهران گفت: ما 500 چرخ‌دستی لبوفروش را که در واقع نوبرفروش هستند، شناسایی کردیم. 60 نفر از آنها شماره یک نفر را گزارش کردند که برای فعالیت در این حوزه باید هماهنگی‌های لازم با وی انجام می‌شد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha