وزارت آموزش و پرورش انگلیس خبر داد

آزار جنسی هزاران کودک در مدارس غیرقانونی یهودی

آزار جنسی هزاران کودک در مدارس غیرقانونی یهودی

به گزارش سراج24؛ مقامات آموزش و پرورش انگلیس فاش کردند که هزاران کودک انگلیسی به طور غیرقانونی به مدارس دینی غیرقانونی یهودی در سرتاسر انگلیس منتقل می‌شوند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت تحقیقات مستقل در این رابطه نشان می‌دهد که وزارت آموزش و پرورش انگلیس از سال 2010 از این موضوع آگاه بوده است، اما هر اقدامی علیه این موضوع  منجر به از بین رفتن مدارک موجود پرونده شده است.

این تحقیقات مستقل همچنین دریافته است که بیش از 1000 کودک در حال حاضر از مدارس لندن ربوده شده و در معرض خطر سوءاستفاده توسط این مدارس ایمانی غیرقانونی قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش مدارس ایمان یهودی ارتدوکس افراطی، پسران را از سن 13 سالگی وارد این مدارس می‌کنند و آنجا هیچ آموزشی فراتر از مطالعه متون مذهبی در انتظار آنها نیست.

این گزارش می‌افزاید: بسیاری از این دانش‌آموزان مدرسه را در حالی ترک می‌کنند که هیچ توانایی برای صحبت به زبان انگلیسی ندارند و آن تعدادی که موفق به اخذ مدرکی هم شوند، مدارک تحصیلی و یا مهارت‌های آنها فقط به درد زندگی مستقل آنها می‌خورد.

دانش‌آموزان سابق این مدارس، فعالان حقوق‌بشر و افشاگران می‌گویند که مدارس به مدت 40 سال بدون هرگونه اقدامی از جانب دولت به کار خود ادامه می‌دادند.

با این حال واقعیت این است که ثبت‌نام در یک مدرسه غیرقانونی جرمی جنایی محسوب می‌شود و علاوه بر این، در این مدارس کودکان مورد خشونت فیزیکی و سوءاستفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

برخی از فعالان حقوق‌ بشر می‌گویند که اگر چه آنها در ابتدا توانستند شواهدی از ربودن این کودکان به دست‌ آوردند اما آنها با تهدید مسئولان این مدارس روبرو شدند و مجبور به عقب‌نشینی شدند و تمام شواهد موجود توسط مسئولان این مدارس از بین برده شدند.

آنچه بدیهی به نظر می‌رسد این موضوع است که وزارت آموزش و پرورش هیچ اعتراضی به روندی که این مدارس غیرقانونی در پیش گرفته‌اند، نکرده و حتی قدمی برای مداخله یا جلوگیری از از بین رفتن مدارک و اسناد موجود نکردند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل داده‌های این تحقیقات مستقل نشان می‌دهد که بیش از 1000 پسر در حال حاضر در این مدارس به تحصیل امور دینی مشغولند و هزاران نفر دیگر در طول دهه گذشته ناپدید شده‌اند.

دانش‌آموزان سابق، افشاگران و فعالان این زمینه گفته‌اند که پسران از سن 13سالگی به این مدارس آورده می‌شوند چون از نظر معلمان دینی بعد از این سن یاددادن آموزش‌های دینی برای پسران سخت‌تر است.

در این مدارس آموزش  و صحبت  به زبان انگلیسی ممنوع است، ضرب و شتم فیزیکی رخ می‌دهد و کودکان برای ورود به ازدواج‌های اجباری بعد از 18 سالگی تشویق می‌شوند.

در حال حاضر، بیش از 1100 کودک در رابطه با این پرونده در لندن گم شده‌اند.

فعالان می‌گویند که پسران اغلب تحصیلشان را در این مدارس به همراه خواهر خود آغاز می‌کنند اما از دختران انتظار نمی‌رود که تحت آموزش و پرورش یکسان با پسران قرار بگیرند و به آنها جدای از مسائل دینی هنر آشپزی و خانه‌داری آموزش داده می‌شود.

فعالان حقوق‌بشر می‌گویند که مقامات هیچ اقدامی در این رابطه نمی‌کنند و این مدارس را تعطیل نمی‌کنند چون می‌ترسند به اعتقادات ضدیهودی متهم شوند.

«جی هارمن»، از انجمن اومانیست انگلیس در این رابطه گفت: "برآورد شده است که نزدیک به 2000 کودک در سرتاسر انگلیس در 3 سال گذشته به دام این مدارس غیرقانونی افتاده باشند.

اخبار مرتبط

آپارتاید اسرائیلی؛ یهود علیه یهود

پایان و سقوط اولین حکومت سعودی؛ رد پای استعمارگران در بزرگترین فتنه

دولت اوباما با توافق‌ ایران، یهودی ستیزی کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha