رهگیری ۲۸۲ فروند شناور نظامی و غیرنظامی در خلیج عدن توسط ناوگروه ارتش

رهگیری ۲۸۲ فروند شناور نظامی و غیرنظامی در خلیج عدن توسط ناوگروه ارتش

به گزارش سراج24، ناو گروه سی و هشتم نیروی دریایی ارتش پس از پایان ماموریت 75 روزه خود در آبهای بین المللی در منطقه یکم نداجا (بندرعباس) با استقبال رسمی امیر سرلشکر عطاء‌الله صالحی، فرمانده کل ارتش پهلو گرفت.

دریادار بابک عبداللهی فرمانده ناوگروه سی و هشتم نیروی دریایی ارتش گفت: این ناوگروه در مدت ماموریت خود شناسایی 14 مورد یگان شناور و پروازی نظامی، رهگیری 282 فروند واحد شناور نظامی و غیرنظامی عبوری از خلیج عدن و مانیتورینگ راداری 235 فروند کشتی تجاری و نفتکش در آبهای بین المللی را با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته رزمی و با دقت بالا انجام داده است.

عبداللهی با اشاره به هفت هزار و 600 مایل دریایی طی شده توسط این ناوگروه، افزود: این ناوگروه که دارای بیش از 300 نفر نیرو بود از ناوشکن رزمی جمهوری اسلامی شهید نقدی و ناوهای پشتیبانی بوشهر و لاوان تشکیل شده بود.

وی افزود: حضور در دریاهای آزاد علاوه بر اینکه نشانه اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران است، این پیام را نیز دارد که برای برقراری امنیت نیازی به حضور نظامی کشورهای دیگر نیست.

عبداللهی اضافه کرد: فرماندهان و کارکنان ناو گروه سی و هشتم نداجا همچنین در مدت یاد شده از بندر دارالسلام تانزانیا و بنادر صلاله و مسقط پادشاهی عمان بازدید کرده و در طی ماموریت خود دو هزار و 496 ساعت آموزش عملی به دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی (ره) نوشهر که همراه ناوگروه اعزام شده بودند؛ ارائه کردند.

اخبار مرتبط

فیلم| جدیدترین معامله‌ی رئیس جمهور گاوچران

فیلم| رکورد بی‌سابقه خودکشی در ارتش ایالات متحده امریکا‌

فیلم| یک اعتراف اسرائیلی...!

0 نظر

ارسال نظر

capcha