عضو هیئت رئیسه اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان خبر داد

افزایش ۱۵ درصدی قیمت آجیل شب عید

افزایش ۱۵ درصدی قیمت آجیل شب عید

به گزارش سراج24، حسین جوانی در اصفهان با اشاره به وضعیت بازار آجیل و خشکبار در آستانه نوروز اظهار داشت: محصولات تولیدی آجیل و خشکبار به مقدار کافی در بازار موجود است و کمبودی در این زمینه برای عرضه به مشتریان احساس نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه قیمت محصولات آجیل و خشکبار در مجموع 10 تا 15 درصد افزایش داشته است، افزود: به نسبت سال گذشته شاهد افزایش قیمت آجیل قابل عرضه در آستانه نوروز هستیم که البته در برخی اجناس قیمت بالاتر و در برخی اجناس قیمت پایین‌تر است که در مجموع 10 تا 15 درصد افزایش قیمت را مشاهده می‌کنیم.

عضو هیئت رئیسه اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان درباره افزایش قیمت در برخی فروشگاه‌های عرضه کننده آجیل و خشکبار گفت: این موضوع بستگی به محصولی که ارائه می‌شود؛ دارد، برخی مغازه داران محصولات با کیفیت‌تری ارائه می‌کنند و طبیعی است که قیمت محصول بالاتر باشد.

وی با اشاره به نظارت بر واحدهای صنفی بیان کرد: نظارت از 3 طریق انجام می‌شود، نخست همکاری با بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، دوم بازرسان مجمع امور صنفی و سوم بازرسی از سوی اعضای اتحادیه که این بازرسی‌ها روی فاکتورها و اتیکت‌ها انجام می‌شود.

جوانی افزود: در جریان بازرسی‌های صورت گرفته محصولات بی کیفیت جمع آوری می‌شود و همشهریان در صورت مشاهده تخلف نیز می‌توانند شکایت خود را به شماره تلفن 124 ارائه کنند.

وی با اشاره به افزایش قیمت آجیل و خشکبار بیان کرد: امسال قدرت خرید مردم پایین‌تر آمده است بنابراین از همکاران صنفی خود تقاضا می‌کنیم تا حقوق مصرف کننده را رعایت کنند و محصولات را با قیمت تعیین شده و نه بالاتر، بفروشند.

اخبار مرتبط

درج "جنس فروخته شده، پس گرفته نمی‌شود" خلاف قانون است/نظارت بر بازار از جنس "بگیر و ببند" نباشد

چند درصد تهرانیها شیشه مصرف می کنند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha