هلاکت ۳۶ مزدور سعودی در تعز/ درگیری‌های شدید اطراف کاخ ریاست جمهوری در عدن

هلاکت ۳۶ مزدور سعودی در تعز/ درگیری‌های شدید اطراف کاخ ریاست جمهوری در عدن

به گزارش سراج24، «عبدالمنصور السوری» یکی از رهبران جنبش انصار الله در صنعا خبر داد: ده‌ها تن از نظامیان رژیم اشغالگر سعودی و شبه نظامیان منصور هادی در درگیری‌های نظامی با نیروهای کمیته‌های مردمی و ارتش این کشور در منطقه «الضباب» استان تعز در مرکز یمن کشته یا زخمی شدند.

وی افزود: دستکم 36 تن از شبه نظامیان منصور هادی و نیروهای اشغالگر سعودی در این درگیری‌های شدید کشته شدند و کمیته‌های مردمی موفق شدند چندین دستگاه تانک ارتش سعودی را در بازار الطمام این منطقه منهدم کنند.

نیروهای طرفدار منصور هادی ظرف 48 ساعت گذشته چندین موضع در جبهه غربی استان تعز را تحت تصرف خود درآوردند که در جریان آن چندین تن از نیروهای 2 طرف کشته یا زخمی شدند.

منابع میدانی یمن هم تایید کردند: یگان‌های موشکی ارتش یمن در بیست و چهار ساعت گذشته چندین تجمع نظامی طرفداران منصور هادی را در منطقه ذباب هدف گرفتند که دستکم 27 کشته و پنجاه زخمی برجای گذاشت.

این منابع گفتند: فرمانده گردان چهارم طرفداران منصور هادی و همچنین شماری از افسران و سربازان در جمع کشته‌ها هستند.

درگیری نیروهای گارد منصور هادی و نظامیان اماراتی با عناصر جنبش حراک جنوبی در عدن

منابع محلی در استان عدن در جنوب یمن خبر دادند: طی ساعات گذشته درگیری‌های شدیدی بین نیروهای گارد ریاستی وابسته به منصور هادی که مورد پشتیبانی نیروهای اماراتی برخوردارند با گروه‌هایی از جنبش حراک جنوبی در عدن جریان داشت.

منطقه پیرامون کاخ ریاست جمهوری در منطقه المعاشیق شاهد درگیری‌های شدیدی بین دو طرف بود که شماری کشته  و زخمی برجای گذاشت.

این منابع افزودند:این درگیری‌ها پس از اعتراضات چند روزه عناصر جنبش حراک جنوبی آغاز شد که دریافت دستمزد خود و همچنین انتقال مجروحین به خارج برای درمان را خواستار بودند

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha