جدیدترین تحولات میدانی عراق/

کشف کارگاه بزرگ مرگ در صلاح الدین

کشف کارگاه بزرگ مرگ در صلاح الدین

به گزارش سراج24، شیخ فلاح القرغولی» یکی از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی عشایر در استان الانبار روز جمعه از پاکسازی دو منطقه "الدوار" و "القطنیه" در غرب الرمادی بعد از درگیری های شدید با تروریستهای داعشی خبر داد.

وی افزود: نیروهای ارتش، پلیس و مبارزان عشایر با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف بین المللی، عملیاتی نظامی علیه مخفی‌گاههای داعش انجام دادند که این عملیات منجر به پاکسازی دو منطقه الدوار و القطنیه واقع در 30 کیلومتری غرب الرمادی شد و 20 تروریست داعشی نیز به هلاکت رسیدند.

الدوار و القطنیه از جمله مهمترین مناطق واقع در نزدیکی جاده قدیم که الرمادی را به شهرستان هیت متصل می‌کند به شمار می‌روند.

کشف کارگاه بزرگ مرگ در استان صلاح الدین

رسانه‌های عراقی از کشته و زخمی شدن تعدادی از تروریستهای داعشی در پی حمله توپخانه‌ای و موشکی نیروهای عراقی به مواضع آنها در دو منطقه "البرازیه" و "جبه" در نزدیکی حدیثه در غرب الانبار خبر دادند.

همزمان با این تحول، «عماد الزهیری» فرمانده عملیات سامرا در استان صلاح الدین اعلام کرد که بعد از پایان مرحله آزادسازی جزیره در غرب سامراء، نیروهای امنیتی هنگام برقراری امنیت این منطقه، یک کارگاه بزرگ جهت آماده سازی خودروهای بمب گذاری شده و ساخت بمب را کشف و شناسایی کردند.

کمین منحصر به فرد نیروهای عراقی در دیالی

و خبر دیگر اینکه «مزهر العزاوی» فرمانده عملیات دجله از کشته و زخمی شدن شماری از تروریستهای داعشی در پی عملیات کمین منحصر به فرد نیروهای ویژه پلیس در عمق منطقه "إمام ویس" در شمال شرق بعقوبه در استان دیالی خبر داد.

از سوی دیگر در پی انفجار دو بمب در دو منطقه الحمامیات و الوردیه در اطراف بغداد دو نفر کشته و سیزده تن زخمی شدند.

همچنین در پی انفجار بمب در مسیر نیروهای موسوم به الصحوه در روستای "هور رجب" در جنوب بغداد دو نفر کشته و یک نفر زخمی شد.

 در پی انفجار بمب در مسیر خودروی نیروهای داوطلب مردمی در منطقه عرب جبور در جنوب بغداد نیز یک نفر کشته و 6 نفر هم زخمی شد.

دستگیری یک سرکرده برجسته داعش در کرکوک

و خبر دیگر اینکه یک منبع امنیتی در استان کرکوک از دستگیری یک سرکرده برجسته داعش در مرکز این استان خبر داد.

وی افزود نیروهای امنیتی کرکوک موفق شدند عصر روز جمععه این سرکرده برجسته داعش را در یکی از میادین تره بار در منطقه المصلی در مرکز این استان دستگیر کنند.

این منبع گفت که دستگیری این سرکرده داعشی بعد از رسیدن اطلاعات دقیق از سوی دستگاههای اطلاعاتی صورت گرفت.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha