حمایت استاندار تهران از ساماندهی دستفروشان پایتخت

حمایت استاندار تهران از ساماندهی دستفروشان پایتخت

به گزارش سراج24، سیدحسین هاشمی روز سه‌شنبه در حاشیه نشست  زنان و امور خانواده استانداری‌های کشور در جمع خبرنگاران این مطلب را بیان کرد و در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است شهرداری و پلیس به جمع‌آوری دستفروشان اقدام کنند یا خیر، گفت: اختلاف نظر‌هایی در مورد جمع‌آوری دستفروشان وجود دارد اما با تشکیل جلسه هماهنگی لازم را بین دستگاه‌ها انجام داده‌ایم.

وی اضافه کرد: قرار شد در چارچوب‌هایی که مشخص شده بحث دستفروشان مدیریت و به خوبی حل و فصل شود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم این نگرانی که در بسیاری از سطوح به وجود آمده است، با کمک اتاق اصناف، اداره صنعت و معدن، استانداری، فرمانداری، شهرداری و نیروی انتظامی به شکل مطلوبی به نتیجه برسد.

هاشمی تصریح کرد: نمی‌شود حرکت خلاف همچون دستفروشی را تایید کرد و ما بر سازماندهی و ساماندهی دستفروشان اهتمام لازم را داریم؛ مثل همه نقاط جهان باید مکان‌هایی را برای دستفروشان و مشاغل آنان تدارک دید.

وی تصریح کرد: به نظر شهرداری مکان‌هایی را برای این افراد در نظر گرفته است که من نیز از آن حمایت می‌کنم و کار بسیار خوبی است چرا که اگر انجام شود وجود دستفروشان در کنار خیابان‌ها که باعث نگرانی‌هایی هم شده است حل و فصل خواهد شد.

استاندار تهران درباره این پرسش که آیا بعد از انتخابات شکایتی از سوی نامزدها انجام گرفته است یا خیر، گفت: شکایت نامزدها در زمینه انتخابات وجود داشته اما در مقایسه با دوره‌های گذشته خیلی کمتر بوده است و نامزدهای انتخاباتی مراعات لازم را انجام داده‌اند و فضای خوب و با نشاطی را داشتیم.

هاشمی در خصوص فعالیت‌های استانداری تهران برای ایام نوروز نیز گفت: اولین جلسه ستاد برنامه‌های نوروزی تشکیل شده و جلسه بعدی هفته آینده برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: استان تهران بویژه شهر تهران قریب به 2 سال است که مورد توجه ویژه گردشگران واقع شده و این بسیار حائز اهمیت است. بنابراین امسال نیز کلیه امکانات اعم از موزه‌ها، هتل‌ها و خدمات ویژه گردشگری در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha