با دفاع از مقاومت لبنان

حمدین صباحی: مبارزه افتخار است/ باید سلاح‌مان را علیه اسرائیل نشانه بگیریم

حمدین صباحی: مبارزه افتخار است/ باید سلاح‌مان را علیه اسرائیل نشانه بگیریم

به گزارش سراج24، «حمدین صباحی» بنیانگذار جریان مردمی و نامزد سابق ریاست‌جمهوری مصر در واکنش به تروریستی خواندن حزب الله از سوی شورای همکاری خلیج فارس و وزیران کشور اتحادیه عرب گفت ما از جمال عبدالناصر آموختیم که مبارزه یک افتخار است، اما درگیری بر اساس انگیزه های طایفه ای بین مسلمانان و ملل مختلف جرم است.

وی افزود: مبارزه به این معنا است که سلاح مان را علیه اسرائیل و صهیونیسم نشانه بگیریم. ما معتقدیم که مبارزه حقیقی علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن است و این ماهیت درگیری حقیقی در وطن عربی و این منطقه از جهان است. اما تلاش برای انتقال درگیری از حقیقی به جعلی و نبرد بر اساس انگیزه‌های طایفه‌ای بین مسلمانان، بین اعراب و ایرانیان و ترک‌ها و یا بین اهل تسنن و شیعه به معنای نادیده گرفتن  ماهیت خطر حقیقی برای امنیت ما که همان رژیم صهیونیستی است، می‌باشد.

بنیانگذار جریان مردمی مصر در ادامه اظهار داشت: به نظر ما هر سلاحی که به سمت دشمن صهیونیستی نشانه گرفته می‌شود از جمله سلاح حزب الله سلاح ما است و ما معتقدیم که تروریستی خواندن حزب الله تلاش برای سوق دادن این امت از مبارزه شریف به درگیری های طایفه ای است که باید جرم دانسته شود.

حزب الکرامه: تروریستی خواندن حزب الله به نفع اسرائیل است

از سوی دیگر حزب الکرامه که حمدین صباحی آن را بنا نهاده است در بیانیه‌ای تصمیم شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر تروریستی خواندن حزب الله را محکوم کرد.

در بیانیه ای حزب الکرامه آمده است که حزب الله نقش مهمی در مقاومت در برابر تجاوز اسرائیل به لبنان انجام داد و یکی از مهمترین عوامل پایان دادن به این تجاوز بود.

حزب الکرامه افزود اختلافات در دیدگاههای سیاسی درباره چگونگی حل مشکلات نباید به درجه لکه دار کردن رقیب با چیزی که در آن نیست برسد. این تصمیم به نفع رژیم صهیونیستی و همپیمانانش در منطقه است.

این حزب مصری همچنین بر اهمیت حمایت از گروههای مقاومت در منطقه به جای کنارگذاشتن آنها تاکید کرد.

شورای همکاری خلیج فارس و وزیران کشور اتحادیه عرب در تازه‌ترین اقدام خود علیه محور مقاومت حزب‌الله را یک سازمان تروریستی معرفی کردند.

«عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیرکل شورای مذکور ادعا کرده است که کشورهای عضو این شورا این تصمیم را به‌خاطر آنچه اقدامات خصمانه جنبش حزب‌الله خواند، اتخاذ کرده‌اند.

وی در ادعاهای خود حزب‌الله را به مواردی چون تلاش برای جذب جوانان این کشورها جهت اجرای اقدامات تروریستی، قاچاق سلاح و مواد منفجره، فتنه‌انگیزی و تحریک به هرج و مرج و به‌طور کلی خشونت و نقض آشکار حاکمیت، امنیت و ثبات این کشورها متهم کرده است.

اخبار مرتبط

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

پشت پرده ادعای آمریکا درباره حمله شیمیایی در سوریه

خط و نشان نظامی حزب‌الله برای تل‌آویو

0 نظر

ارسال نظر

capcha