۱۲۰۰ مخالف مسلح در سوریه سلاح‌هایشان را زمین گذاشتند

۱۲۰۰ مخالف مسلح در سوریه سلاح‌هایشان را زمین گذاشتند

به گزارش سراج24،بیش از هزار و دویست تن از عناصر مسلح مخالف دولت سوریه در استان درعا که تا همین اواخر با نیروهای دولتی سوریه مبارزه می کردند، سلاحهای خود را زمین گذاشتند تا با نیروهای دولتی توافق نامه آتش بس امضا کنند.

محمد خالد الهانوس، استاندار درعا اعلام کرد اکثر افراد مسلحی که سلاحهای خود را زمین گذاشتند و تسلیم شدند از ساکنان شهر ابطع بودند. وی افزود همه آنهایی که داوطلبانه سلاح‌های خود را زمین گذاشته‌اند به زودی شرایط بازگشت به زندگی عادی را پیدا خواهند کرد. این مقام محلی سوریه ادامه داد: «ما امیدوار هستیم که در روزهای آینده توافق‌نامه‌های آتش بس جدید در چارچوب ترک مخاصمه‌ای که در عرصه ملی به اجرا گذاشته است، منعقد شود».

در مذاکراتی که منجر به خلع سلاح شبه نظامیان مخالف دولت در درعا شد، یکی از مسئولان امنیتی و اطلاعاتی بلندپایه سوریه به نمایندگی از طرف دولت و سرهنگ یوفق ناصر به نمایندگی از طرف مخالفان مسلح شرکت کردند.

یکی از ساکنان شهر درعا اعلام کرد: «آنهایی که به خواست خود خلع سلاح شده‌اند آماده بازگشت به زندگی عادی می‌شوند. اگر یک نفر سلاح خود را زمین بگذارد هزاران نفر دیگر نیز مثل او عمل می‌کنند».

آمریکا و روسیه توافق‌نامه‌ای برای آتش‌بس در سوریه امضا کرده‌اند که از نیمه شب 27 فوریه در این کشور به اجرا گذاشته شده است. مرکز روسی آشتی طرف‌های درگیر در مناقشه سوریه اعلام کرد آتش بس در سوریه در مجموع رعایت می‌شود. در همین حال فرماندهی نظامی روسیه از وقوع نه مورد نقض آتش بس در سوریه خبر داد.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha