"سیم خاردار"

راز موفقیت اینفانتینو در انتخابات فیفا

راز موفقیت اینفانتینو در انتخابات فیفا
"سیم خاردار"- علی سلطانی وش:   اینفانتینو که چند روز قبل و تقریبا همزمان با انتخبات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان  ایران در انتخابات ریاست فیفا شرکت کرده بود توانست با پشت سر گذاشتن همه رقیبان خود بر صندلی فیفا تکیه زند و چهار سال به عنوان مهم ترین مدیر ورزشی جهان فعالیت کند.  اینفانتینو در حالی ریاست فیفا را برعهده گرفت که چند روز قلا از  انتخابات در سفری به ایران با چند تن از مسئولان ما نیز دیدارهایی را داشته است .  اما نکته مهمی که وجود دارد و شاید برای شما نیز جذاب باشد این است که  اینفانتینو چگونه در انتخابات نفس گیر و بسیار حساس فیفا توانست رقبای خود را شکست دهد؟
 
 
 اینفانتینو در گفت گوی با خبرنگار سیم خاردار با اشاره به دلایل این موفقیت گفت : بعد از اینکه در انتخابات فیفا کاندیدا شدم در حالی که خیلی استرس داشتم و در عین حال امیدی هم به  پیروزی در این انتخابات نداشتم صرفا جهت گردش  و سپری کردن اوقات خود به چند کشور از جمله ایران سفر کردم و همین سفر تصادفی به ایران باعث شد که  مسیر زندگی من تغییر کند.
 
در این سفر یکی از ایرانیان به نام ح.م به من گفت می خواهی در انتخابات موفق شوی؟ گفتم بعله اما نمی شود. گفت آن با من تو فقط به حرف های من گوش بده. در روز انتخابات قبل از رای گیری چند دقیقه وقت میگیری و در آنجا چند نکته را اشاره می کنی که یقینا با گفتن این ها تو پیروز انتخاباتی .
 
من که از ساده لوحی این آقا خنده ام گرفته بود در روز رای گیری گفتم حالا که همه چیز از دست رفته است بگذار این ترفند را هم امتحان کنم که ناگهان ÷شت میکروفن حاضر شدم و گفتم اعضای محترم فدراسیون فیفا و نمایندگان بیش از 200 کشور دنیا آیا میدانید من کی هستم؟ نه واقعا می دانید؟  سکوت سنگینی همه جا را فراگرفته بود و نفس ها در سینه حبس شده بود. گفتم من جزو لیست امید و اعتدال آقای هاشمی رفسنجانی هستم و در بدن من خون اصلاح طلبان جاریست. می دانید که اگر به من رای ندهید در شهر چه اتفاقاتی میفتد و تا نه دی چه بلاهایی سرتان نمی آورم.... در حال گفتن جملات بودم که دیدم رنگ همه اعضا از ترس و وحشت به زردی  گرائید و همه با هم گفتند آقا به جان مادرمان ما حزب اللهی  وانقلابی نیستیم با ما کاری نداشته باش ما زن و بچه داریم و قول میدهیم به تو رای دهیم ...
 
 
 
و اینگونه شد که من شدم رئیس فیفا

اخبار مرتبط

مقصر شکست استقلال چه کسی بود؟

روایت ندیده حسن روحانی در سال 1450

آمار هواداران نوه "نه‌نه جون"

0 نظر

ارسال نظر

capcha