«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

بهانه جدید اصلاح طلبان برای بی‌توجهی به مشکلات اقتصادی/آغاز شعارهای سیاسی اصلاح‌طلبان و پشت کردن به مطالبات مردم

بهانه جدید اصلاح طلبان برای بی‌توجهی به مشکلات اقتصادی/آغاز شعارهای سیاسی اصلاح‌طلبان و پشت کردن به مطالبات مردم

به گزارش «سراج24» محسن صفایی فراهانی عضو شورای مرکزی و رئیس هیئت اجرایی جبهه منحله مشارکت در گفتگویی با روزنامه اصلاح طلب آرمان امروز، درباره ورود هیئت های اقتصادی به کشور که از سوی دولت به عنوان یک پیروزی پسابرجامی به خورد ملت داده می شود، گفت: در حال حاضر سرمایه‌گذاران خارجی به سمت ایران نمی‌آیند، زیرا هنوز ضریب ریسک ایران بسیار بالاست و جزو پنج کشور آخر رده بندی جهانی است. بنابراین هیچ سرمایه‌گذاری، کوچک یا بزرگ، وارد ایران نمی‌شود. اما باید بگویم که سرمایه‌داران زیادی به ایران آمدند و می‌آیند، زیرا بازار ایران بازاری ۸۰ میلیونی بوده و در سال از گردش مالی بالایی برخوردار است. در نتیجه سرمایه‌داران زیادی برای استفاده از این بازار به ایران خواهند آمد. امروز فقط امکان فاینانس برای پروژه‌های ایران وجود دارد.

او افزود: «اینکه فکر کنیم ۵۰ میلیارد دلاری که کشور به منابع جدید نیاز دارد، از طریق سرمایه‌گذاری خارجی به دست می‌آید فکر باطلی است. مگر اینکه بتوانیم با بعضی دولت‌ها به صورت محدود تعامل داشته باشیم و با حمایت آنها امکان سرمایه‌گذاری محدود به وجود آید، ولی با شرایط موجود بعید است دولت‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران اشتیاق داشته باشند.»

صفایی فراهانی تصریح کرد: هیات‌های تجاری زیادی در چند ماه اخیر وارد ایران شدند، اما این هیات‌ها برای سرمایه‌گذاری به ایران نیامده‌اند. آنها برای ارزیابی دقیق‌تر و بازاریابی برای صدور کالای صنعتی و مصرفی به ایران می‌آیند و در بهترین حالت بعضی از پروژه‌ها را فاینانس می‌کنند که آن هم ایجاد بازار کار برای شرکت‌های آنهاست.

اخبار مرتبط

دغدغه‌مندان اقتصاد در گرگان گرد هم آمدند

اطلاع‌نگاشت متحرک | کجای کار اقتصاد می‌لنگد؟

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

0 نظر

ارسال نظر

capcha