معاون نظارت بر کیفیت استاندارد:

بازار شب عید زیر ذره بین سه سازمان نظارت می شود

بازار شب عید زیر ذره بین سه سازمان نظارت می شود

به گزارش سراج24، وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر کیفیت استاندارد درخصوص نظارت بر بازار شب عید اظهار داشت: طی جلسه مشترکی قرار شد تاسازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده ،سازمان استاندارد و تعزیرات حکومتی  وظایف قانونی و سازمانی بازار را در این ایام کنترل و با متخلفین برخورد کنند .

وی ادامه داد:قرار برآن است که با تخلفاتی نظیر پایین بودن کیفیت، گران فروشی و همچنین فروش کالاهای فاقد علامت استاندارد برخورد شود.

مرندی مقدم افزود: باتوجه به افزایش تقاضا در این ایام و اطمینان خاطر مردم بایستی بازرسی ها را ملموس تر کنیم به طوری که مردم و واحدهای عرضه کننده این حضور را حس کنند تا در ارائه کیفیت کالا تخلف نکنند هرچند که پیش از این به واحدهای عرضه کنند اعلام شده که تمامی توان و تلاش خود را جهت ارائه کالای با کیفیت در این ایام به کار گیرند.

معاون نظارت بر کیفیت استاندارد با اشاره به کم فروشی وگران فروشی کالا در بازار عنوان کرد: در برخی مواقع شاهد وزن متفاوت محصول با آنچه که روی بسته بندی درج شده، بوده ایم که این امر هم از نظر استاندارد و هم سازمان حمایت از مصرف کننده غیر قابل قبول و جرم است و قطعا در این گشت های مشترک در صورت تخلف با افرادخاطی  برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر روی کالاها، کد 10 رقمی است که قابلیت ردیابی برای مردم و بازرسان را در مراکز عرضه دارد لذا مردم قبل از خرید کالا از فروشگاه مربوطه کد 10رقمی را به شماره 10001517 پیامک کنند تا از جعلی و اصلی بودن کالا اطمینان حاصل کنند.
 

اخبار مرتبط

دلیل گرانی سیب زمینی چیست!؟

کاهش مجدد قیمت اقلام آجیل و خشکبار در راه است

افزایش قیمت شیرینی برای پایان سال نداریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha