عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس شورای اسلامی:

افزایش قیمت بلیت سینما نتیجه‌ای جز ریزش مخاطب در سال ۹۵ ندارد

افزایش قیمت بلیت سینما نتیجه‌ای جز ریزش مخاطب در سال ۹۵ ندارد

به گزارش سراج24، عباس قائیدرحمت با بیان اینکه اگر متولیان امور سینمایی قصد حفظ مخاطبان این هنر را دارند نباید به فکر افزایش قیمت بلیت سینما باشند، گفت: هر ساله به علت افزایش قیمت بلیت سینما عده ای از مخاطبان این هنر از حضور در سالن های سینمایی صرف نظر می کنند که با افزایش مجدد قیمت بلیت برای سال ۹۵ قطعا شاهد ریزش و افت دیگری در تعداد مخاطبان سینما خواهیم بود.

اکران فیلم‌ها با سالن خالی از تماشاچی حادثه‌ای که در پی افزایش قیمت بلیت سینما رخ می‌دهد

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از سوی دیگر هرگاه به مناسبت‌هایی مانند روز سینما قیمت بلیت آن نصف یا رایگان شده است، همچنین در روزهایی که بلیت سینماها به نصف قیمت فروخته می‌شود، تعداد مخاطبان آن رشد صعودی دارد که این موضوع از رابطه افزایش قیمت بلیت با کاهش تعداد مخاطب حکایت دارد.

وی افزود: از سوی دیگر کاهش مخاطبان سینما باعث خالی ماندن سالن سینماها می شود که به لحاظ ظاهری همین امر بر مخاطبان باقیمانده نیز اثر می گذارد چرا که تماشای دسته جمعی فیلم خود انگیزه ای برای حضور در سینماست.

قائیدرحمت در ادامه با تأکید بر اینکه تهیه کنندگان نباید صرفا به دنبال کسب درآمد و بازگشت منابع مالی خود باشند، گفت: افزایش قیمت بلیت سینما باید به‌جا و مناسب باشد تا هم بر تعداد مخاطبان اثر نگذارد و هم سینماگران به اهدافی که از محل افزایش قیمت بلیت در نظر دارند برسند.

ضرورت افزایش روزهای فروش نیم‌بهای بلیت سینما

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس نهم ادامه داد: از سوی دیگر باید تفاوتی میان افزایش قیمت بلیت سینما در تهران و کلان‌شهرها با شهرستان های دیگر قائل شد چرا که به هر حال افرادی که مخاطب اصلی سینما هستند در شهرهای بزرگ بیشتر بوده و ممکن است با هر قیمتی بلیت را تهیه کنند اما سینماهای شهرستان ها با افزایش قیمت بلیت قطعا با رکود مواجه می شوند که این موضوع به ضرر صنعت سینمای کشور است.

وی افزود: به نظر می رسد نه تنها نباید بلیت سینما با افزایش قیمت مواجه شود بلکه باید تعداد روزهایی که بلیت به صورت نیم‌بها به مخاطبان عرضه می شود و تعداد روزهایی در سال که بلیت رایگان ارائه می شود افزایش یابد تا افراد بیشتری سینما را جزء سبد اوقات فراغت خود قرار دهند.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تورم نمی تواند دلیلی بر افزایش قیمت باشد و راه های بسیاری دیگری را دولت می تواند پیش روی فیلمسازان و تهیه کنندگان بگذارد که آنها ناچار به تأمین نیازهای مالی خود از طریقی که مخاطب را دچار فشار کند، نشوند.

به گزارش خانه ملت، با فرارسیدن روزهای پایانی سال ۹۴، قرار است شورای صنفی نمایش درباره قیمت بلیت سینما در سال ۹۵ تصمیم گیری کند که برخی گمانه‌زنی‌ها امکان افزایش بلیت تا ۱۰هزار تومان را نیز بیان کرده است.

اخبار مرتبط

ضرورت بازسازی انقلابی و تحول سینما در گام دوم انقلاب

ویدئو/ سینما، هنر برتر

برنامه تلویزیونی آیین اختتامیه دهمین جایزه سینمایی ققنوس

0 نظر

ارسال نظر

capcha