عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران:

تهدید جدید پایتخت/ تاثیر دخالت های ژنتیکی در محصولات کشاورزی

تهدید جدید پایتخت/ تاثیر دخالت های ژنتیکی در محصولات کشاورزی

به گزارش سراج24، مجتبی شاکری در جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران با بیان این که پایتخت ۵ مشکل اصلی دارد که شامل آسیب های اجتماعی، آلودگی هوا، امحاء زباله و بلندمرتبه سازی است، گفت: خطر بسیار بزرگ و تازه ای  نه تهران بلکه کشور را تهدید می کند و آنهم دخالت های ژنتیکی در محصولات کشاورزی و دامی است.

وی با اشاره به معضلات زیست محیطی و سلامتی محصولاتی که به لحاظ ژنتیکی دست‌کاری می شوند، گفت: سازمان محیط زیست به تازگی اعلام کرده از ۱۰ نوع برنجی که سلامت شان در شمال کشور تست شده است، ۸ نوع دچار تراریختگی ژنتیکی هستند که این خود معضل بزرگی است.

شاکری با یادآوری اینکه تراریخته شدن این محصولات تاثیرات روحی، روانی و رفتاری سوئی در آحاد جامعه دارد، ادامه داد: برخی کشورها ورود این محصولات را تحریم کرده اند. حتی در زمان سفر رئیس جمهور روسیه به تهران نیز شاهد بودیم که وی حتی از محصولات ایران استفاده نکرد که توجیهش آثار سوء همین محصولات بوده است.

شاکری با اشاره به اینکه تراریخته شدن محصولات باعث بروز و القای خشونت و عقیم سازی نیز می شود، خاطرنشان کرد: این محصولات آثار تخریبی بسیار فراوانی دارد و باید دولت هرچه زودتر فکر جدی درباره آن کند. اما شاهد هستیم که در برنامه ششم نیز اعلام شده که قرار است ورود این محصولات به بازار مصرف آزاد شود.
 

 

اخبار مرتبط

همه چیز درباره شیوع بوی نامطبوع پایتخت

فرونشست زمین در پایتخت+تصاویر

سردار رحیمی: وضعیت هیچکدام از مجروحان وخیم نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha